Jágr vstřelil dvanáctý hattrick v NHL

Jaromír Járg vstřelil na ledě Pittsburghu dvanáctý hattrick v kariéře a pomohl tak New Yorku Rangers k vítězství 6:1. Dvě asistence si připsal v dresu Toronta obránce Tomáš Kaberle, jeho tým porazil Montreal v prodloužení 5:4. Calgary, i díky dvoum přesným přihrávkám Romana Hamrlíka, přehrálo Colorado 5:3. Vítěznou branku zápasu mezi Phoenixem a Anaheimem zaznamenal český obnránce Zbyněk Michálek. V dalších zápasech porazilo New Jersey Washington 3:2, Ottawa Buffalo 6:1, New York Islanders přehráli Boston 5:2, Philadelphia Floridu 5:4, Carolina podlehla Atlantě vysoko 0:9, Nashville vyhrál nad St. Louis 3:1 a San Jose prohrálo v prodloužení s Dallasem 2:3.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Jaromír Jágr měl v Pittsburghu na co vzpomínat, v dresu Tučnáků totiž odehrál jedenáct sezon. Ovšem domácí fanoušci mu nemohou zapomenout jeho odchod do Washingtonu v roce 2001. Jakýkoliv Jágrův dotyk s pukem doprovázel hlasitý pískot.

Rangers rozhodli o své výhře v Pittsburghu ve druhé třetině, kdy díky dvěma Jágrovým gólům z 29. minuty soupeři unikli na tříbrankový rozdíl. Snížit se sice povedlo Recchimu, hosté však utkání kontrolovali a dalšími třemi góly svou dominanci potvrdili. Hattrick završil nejproduktivnější hráč New Yorku po přihrávkách Martina Straky s Petrem Průchou během přesilovky v poslední minutě.

Brankář Tomáš Vokoun vychytal proti St. Louis své desáté vítězství v sezoně, když jeho tým vyhrál na domácím ledě 3:1. Vítězství v závěru pečetil Timonen, kterému přihrával Marek Židlický. Hokejisté Blues prohráli jedenáct utkání po sobě a Predátorům, rivalům z Centrální divize, podlehli už potřetí v sezoně.

V kanadském derby prohrál Montreal doma s Torontem 4:5 v prodloužení. V dresu Maple Leafs dvakrát asistoval Tomáš Kaberle, který připravil i gól v nastavení Jeffu O'Neillovi. Obránce Zbyněk Michálek zařídil Phoenixu vítězství 2:1 v prodloužení nad Anaheimem, za který už nastoupil po absenci v 13 zápasech Sergej Fjodorov.

Calgary se povedlo poprvé od roku 1994 vyhrát šest zápasů v řadě. Na domácím ledě vyhráli nad obávaným Coloradem 5:3. Dvě gólové přihrávky zaznamenal v dresu vítězů Roman Hamrlík. Na jedné brance soupeře se podílel asistencí i Milan Hejduk. Ačkoliv v brance Ottawy chyběl Dominik Hašek, domácí si hladce poradili s Buffalem a zvítězili 6:1. Carolina utrpěla hrozivý debakl 0:9 do svého divizního rivala Atlanty. Gólově se prosadil Robert Holík, asistenci si připsal Jaroslav Modrý.

Podruhé během 24 hodin se utkaly týmy New Jersey a Washingtonu, podobně jako v pátek byli i tentokrát po výhře 3:2 úspěšnější Devils. Jejich obránce Vladimir Malachov oslavil gólem své 700. utkání v NHL.

Duel v San Jose dospěl po výsledku 2:2 v základní hrací době až k samostatným nájezdům, o vítězství rozhodla trefa Sergeje Zubova z Dallasu. V týmu z Texasu skóroval jednou Jason Arnott, jenž proti oblíbenému soupeři dal již svůj dvaadvacátý gól.

New York Islanders doma nezaváhali a porazili Boston 5:2. Stejně dobře si vedla v domácím prostředí Philadelphia, která porazila Floridu 5:4. Při první brance hostů asistoval i český obránce Lukáš Krajíček,

Naopak Los Angeles se v Chicagu dvojnásobnému oslabení ubránilo a i díky tomu si po výhře 4:2 odvezlo dva body.

Výsledky sobotních zápasů NHL:

New Jersey - Washington 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Branky: 14. Malachov, 23. Langenbrunner, 36. Marshall - 25. Bradley, 27. Sutherby
Střely na branku: 28:20
Diváci: 15.209

Montreal - Toronto 4:5 v prodl. (0:0, 2:3, 2:1 - 0:1)

Branky: 32. Markov, 36. Ryder, 48. Begin (Bonk), 49. Kovaljov - 25. McCabe (T. Kaberle), 28. Ponikarovskij, 40. Wellwood, 58. Allison, 65. O'Neill (T. Kaberle)
Střely na branku: 35:24
Diváci: 21.273

Ottawa - Buffalo 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Branky: 22. a 37. Heatley, 20. Neill, 21. Alfredsson, 26. Fisher, 46. Spezza - 55. D. Roy
Střely na branku: 37:25
Diváci: 19.414

New York Islanders - Boston 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Branky: 39. a 60. Bates, 13. York, 54. Hunter, 55. Asham - 18. Scatchard, 43. Samsonov
Střely na branku: 31:31
Diváci: 15.228

Philadelphia - Florida 5:4 (3:2, 1:2, 1:0)

Branky: 3. a 60. Knuble, 1. Gagne, 14. J. Carter, 26. Pitkänen - 8. Huselius (Krajíček), 10. Roberts, 23. Gelinas, 33. Hagman.
Střely na branku: 39:30
Diváci: 19.654

Carolina - Atlanta 0:9 (0:5, 0:2, 0:2)

Branky: 9. a 20. Kovalčuk, 11. Mellanby, 15. Holík, 19. Slater, 21. Marián Hossa, 39. De Vries, 41. Aubin (Modrý), 55. Bondra
Střely na branku: 19:36
Diváci: 16.526

Pittsburgh - New York Rangers 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)

Branky: 32. Recchi - 29., 29. a 59. Jágr (na třetí Průcha a Straka), 42. a 51. Rucchin, 3. Ortmeyer
Střely na branku: 24:41
Diváci: 17.132

Nashville - St. Louis 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 21. a 28. Hartnell, 50. Timonen (Židlický) - 14. Sillinger
Střely na branku: 29:27
Diváci: 17.113

Phoenix - Anaheim 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 2. Nagy, 64. Z. Michálek - 34. Getzlaf
Střely na branku: 30:44
Diváci: 16.358

Calgary - Colorado 5:3 (4:0, 0:3, 1:0)

Branky: 13. Iginla, 15. Amonte, 15. McDonald (Hamrlík), 19. Kobasew (Hamrlík), 47. Ference - 28. z trest. střílení a 33. Tanguay (na druhou Hejduk), 25. Clark
Střely na branku: 24:30
Diváci: 19.289

San Jose - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 32. Bernier, 34. McCauley - 6. P. Boucher, 14. Arnott, rozhodující sam. nájezd Zubov
Střely na branku: 29:22
Diváci: 17.496