Jágr zachránil pro Washington remízu

Hokejista Jaromír Jágr rozhodl o remíze Washingtonu v utkání zámořské NHL proti Calgary. Český útočník se trefil sekundu před koncem a srovnal na konečných 3:3. Za Capitals si připsal jednu asistenci Robert Lang. Roman Čechmánek odchytal v brance Los Angeles celý zápas a zasahoval jedenadvacetkrát. Jeho tým remizoval s Minnesotou 2:2.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Všech šest branek v utkání Washington-Calgary padlo v posledních pěti minutách zápasu. V 55. minutě poslal domácí Washington do vedení Trent Whitfield, ale Calgary dvěma góly během 29 sekund skóre otočilo. Sergej Gončar po asistenci Roberta Langa minutu před koncem vyrovnal. Kapitán Flames Jarome Iginla dal v čase 59:21 hostům naději na vítězství, ale posledním střelcem se stal Jágr, když se trefil osm desetin sekundy před sirénou. Jeho patnáctá branka v sezoně dobře zapadla do bláznivého závěru zápasu - Jágr vystřelil z pravého rohu za brankou Calgary a o levou brusli gólmana Jamieho McLennana se puk dostal do branky. Český útočník opět patřil mezi nejčastěji střílející hráče, když na McLennana vyslal čtyři puky. Brankář Washingtonu Olaf Kölzig zaznamenal 41 zákroků.

Minnesota již jedenáct utkání nevyhrála, ale zároveň se stala remízovým králem NHL. Primát získala v utkání proti Los Angeles, které skončilo 2:2 a domácí si tak připsali třináctý nerozhodný výsledek v sezoně.

Mladíkům z Atlanty po vynikající první půlce sezony pomalu dochází dech. Již osm zápasů nevyhráli a v posledních pěti utkáních vstřelili pouze šest branek. Z krize se nevymanili ani v duelu proti Montrealu, který na ledě Thrashers zvítězil 2:1.

Detroit stále bez Dominika Haška v brance si poradil bez problémů s hokejisty Chicaga, když vyhrál 4:2.

Výsledky:

Washington - Calgary 3:3 po prodl. (0:0, 0:0, 3:3 - 0:0)
Branky: 55. Whitfield, 59. Gončar (Lang), 60. Jágr - 56. Lombardi, 56. Saprykin, 60. Iginla. Střely na branku: 25:44. Diváci: 14.537

Atlanta - Montreal 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 49. R. Robitaille - 25. Dagenais, 50. Ribeiro. Střely na branku: 37:31. Diváci: 12.801

Detroit - Chicago 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 14. Wooley, 19. Whitney, 35. Kronwall, 48. Lidström - 20. Calder, 51. Arnason. Střely na branku: 34:24. Diváci: 20.066

Minnesota - Los Angeles 2:2 po prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Brunette, 29. Schultz - 23. E. Belanger, 27. Barney. Střely na branku: 23:46. Roman Čechmánek odehrál v dresu Los Angeles celý zápas a chytil 21 střel domácích. Diváci: 18.568

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít