Jágr zachránil Rangers ve Washingtonu alespoň bod

Poprvé od své lednové výměny se vrátil na led Washingtonu český hokejista Jaromír Jágr. Jeho Rangers prohráli v prodloužení brankou Kipa Millera 3:4, Jágr ale zajistil svému týmu bod brankou tři minuty před koncem.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Jaromír Jágr si připsal vedle gólu asistenci, jednu trefu hostů obstaral Bobby Holík a gólovou přihrávku přidal Jan Hlaváč. Rangers měli výborný vstup do utkání, po osmi minutách vedli 2:0. Pak ale pykali za špatnou hru svých speciálních formací. Nevyužili ani jednu z osmi přesilovek a všechny čtyři branky inkasovali v oslabení. Capitals dostali výhodu přesilové hry celkem sedmkrát.

Skvělou produktivitou se prezentovalo Toronto, které ve Philadelphii vyslalo na soupeřovu branku jen 14 střel, ale dokázalo z nich vytěžit výhru 3:2. Dva góly a asistenci si připsal obránce Brian Leetch, který přišel 3. března z New York Rangers. Toronto si vítězstvím zajistilo účast v play off.

Podobné schéma viděli diváci v Bostonu. Domácí Medvědi přestříleli Minnesotu 31:15, ale podlehli 0:2. Hrdinou zápasu byl hostující gólman Manny Fernadez, který zaznamenal druhou nulu v sezoně a čtvrté vítězství ze čtyř zápasů proti Bostonu v kariéře.

Naopak špatný den měl Roman Čechmánek. Český gólman se vrátil do branky Los Angeles poprvé od 20. února, kdy si poranil třísla. V utkání se San Jose inkasoval čtyři branky z patnácti střel a byl po dvou třetinách střídán Cristobalem Huetem. Žraloci si z Los Angeles odvezli dva body za vítězství 5:3.

Dalším jistým účastníkem play off je Ottawa. Ta přehrála na svém ledě Colorado 2:0 a její brankář Patrick Lalime zaznamenal 34. čisté konto v kariéře.

V ostatních utkáních porazila Tampa Bay Buffalo 3:1, Dallas Vancouver 3:0 a den brankářů potvrdil dalším čistým kontem gólman Calgary Miikka Kiprusoff. Plameny zvítězily nad Columbusem 2:0. Phoenix se rozešel s Detroitem smírně 1:1.

Výsledky:

Washington - New York Rangers 4:3 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 12. Willsie, 46. Boumediene, 47. Halpern, 62. Miller - 7. Holík, 9. Ťjutin (Hlaváč, Jágr), 58. Jágr. Střely na branku: 21:33. Diváci: 13.362.

Tampa Bay - Buffalo 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 36. Stillman (Kubina), 41. Taylor, 60. St.Louis - 37. Hecht. Střely na branku: 26:26. Diváci: 19.946.

Ottawa - Colorado 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 13. Schaefer, 14. Redden. Střely na branku: 35:23. Diváci: 18.500.

Boston - Minnesota 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 31. Park, 42. Veilleux. Střely na branku: 31:15. Diváci: 14.383.

Philadelphia - Toronto 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 56. LeClair, 58. Johnsson - 27. a 45. Leetch, 16. Roberts. Střely na branku: 28:14. Diváci: 19.698.

Dallas - Vancouver 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 13. P. Boucher, 23. Arnott, 33. Guerin. Střely na branku: 21:20. Diváci: 18.287.

Calgary - Columbus 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 27. Lombardi, 60. Iginla. Střely na branku: 35:23. Diváci: 17.479.

Phoenix - Detroit 1:1 po prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 43. Westrum - 32. Shanahan. Střely na branku: 29:47. Diváci: 18.704.

Los Angeles - San Jose 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)
Branky: 2. Pirnes, 18. Višňovský, 37. Armstrong (Modrý) - 22. a 36. Cheechoo, 7. a 59. Brown, 4. Koroljuk. Střely na branku: 31:23. Diváci: 18.118. Za Los Angeles nastoupil v brance Roman Čechmánek, po dvou třetinách byl střídán. Připsal si 11 zákroků a inkasoval čtyři branky.

Tomáš Fliegl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít