Jágrova trefa Rangers v Torontu na body nestačila

Hokejista Jaromír Jágr se jako jediný z českých hráčů zapsal mezi střelce v zápasech zámořské NHL. Ani jeho osmnáctý gól v sezóně ale New Yorku Rangers nepomohl. Jezdci prohráli v Torontu 1:2, kdy na obě branky vítězů nahrával Bryanu McCabeovi obránce Tomáš Kaberle.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Toronto skórovalo v přesilových hrách a stalo se mužstvem s největší úspěšností v celé NHL při hře v početní převaze. McCabe se trefil nejdříve ve dvojnásobné početní výhodě a druhou branku přidal při hře pět na čtyři. Kanadský bek je se 17 body nejproduktivnějším hráčem NHL při přesilovkách.

V nočních zápasech nastoupili dva čeští brankáři. Výborný výkon předvedl Tomáš Vokoun, který pomohl pětatřiceti zákroky k výhře Nashvillu nad Los Angeles 3:2. Útočník Martin Erat přispěl k vítězství jednou nahrávkou.

Naopak se nedařilo Dominiku Haškovi v brance Ottawy. Senátoři podlehli na domácím ledě Carolině 1:2, přestože svého soupeře jasně přestříleli. Hašek chytil sedmnáct střel, na první gól v jeho síti přihrával obránce František Kaberle. Českého gólmana zastínil brankář Hurricanes Martin Gerber. Švýcar si připsal pětatřicet úspěšných zásahů.

V dresu Washingtonu dál září ruský talent Alexandr Ovečkin. Jednička loňského draftu se předvedla i v utkání proti Tampě. Ovečkin nejprve vyrovnal na 3:3 a v samostatných nájezdech rozhodl o výhře Capitals. Naopak se při nájezdech nedařilo českým hráčům v dresu obhájců Stanley Cupu Václavu Prospalovi a Pavlu Kubinovi. Oba si tak do statistik zapsali jednu asistenci.

Nejlepší celek Východní konference Montreal se v domácím utkání proti Floridě dostal do tříbrankového vedení, ale nakonec zachránil vítězství až v prodloužení. O náskok přišli Canadiens v poslední třetině, kdy během třinácti minut hosté vyrovnali. V prodloužení se schylovalo k samostatným nájezdům, ale finský kapitán Montrealu Saku Koivu čtyři sekundy před sirénou vybojoval pro Habs výhru. Na první gól vítězů nahrál Richardu Zedníkovi Tomáš Plekanec.

Ve zbývajícm utkání úterního programu zvítězilo Buffalo nad New Jersey 4:1. Jednu nahrávku si v dresu Sabres připsal útočník Aleš Kotalík.

Výsledky úterních zápasů:

Buffalo - New Jersey 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 10. Dumont (Kotalík), 28. B. Campbell, 49. Drury, 59. Briere - 7. Gomez
Střely na branku: 24:22
Diváci: 13.022

Washington - Tampa Bay 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 59. a roz. sam. nájezd Ovečkin, 39. Clymer, 50. Muir - 25. a 47. Modin (na první Kubina), 27. Fedotěnko (Prospal)
Střely na branku: 33:30
Diváci: 11.173

Toronto - New York Rangers 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 19. a 44. McCabe (na obě T. Kaberle) - 27. Jágr (Straka)
Střely na branku: 24:28
Diváci: 19.442

Montreal - Florida 4:3 po prodl. (2:0, 1:0, 0:3 - 1:0)

Branky: 33. a 65. Koivu, 12. Zedník (Plekanec), 14. Begin - 43. G. Campbell, 44. O. Jokinen, 56. Weiss
Střely na branku: 46:30
Diváci: 21.273

Ottawa - Carolina 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 44. Alfredsson - 21. Whitney (F. Kaberle), 40. Commodore
Dominik Hašek odchytal v brance Ottawy celé utkání, kryl 17 střel a úspěšnost zásahů měl 89 procent
Střely na branku: 36:19
Diváci: 19.544

Nashville - Los Angeles 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Branky: 15. Kariya, 20. Timonen (Erat), 52. Hall - 4. Belanger, 29. Cowan
Tomáš Vokoun odchytal v brance Nashvillu celé utkání, kryl 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,6 procenta
Střely na branku: 26:37
Diváci: 10.779