Jágrovi se proti bývalým spoluhráčům nedařilo

Český hokejista Jaromír Jágr se hned ve svém třetím utkání za New York Rangers utkal s bývalými spoluhráči z Washingtonu. Zápas se mu ale nevydařil stejně jako celému týmu, Jezdci totiž podlehli Capitals na vlastním ledě 1:2. Navíc přišli o Erika Lindrose, který utrpěl už osmý otřes mozku v kariéře. Jediný gól domácích vstřelil Martin Ručinský po přihrávce Petra Nedvěda.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Jágr strávil na ledě čtyřiadvacet minut, šestkrát vystřelil na branku, ale ani jeden z jeho pokusů neskončil gólem. Naopak jeho bývalý kolega z útoku Capitals Robert Lang zaznamenal asistenci. Ve 46. minutě se po nahrávce Petra Nedvěda trefil Martin Ručinský. To už hráli Rangers bez Erika Lindrose, který utrpěl otřes mozku poté, co jej čistým způsobem atakoval obránce Washingtonu Doig.

Nejsledovanějším duelem byl však v zámořské NHL zápas mezi Atlantou a St. Louis. Na ledě se poprvé v letošní sezóně objevil Dany Heatley. Útočník Trashers se zranil při zářijové autonehodě, kterou nepřežil jeho spoluhráč Dan Snyder. Heatley odehrál i přes dlouhou pauzu třiadvacet minut, vytvořil si řadu šancí, ale neskóroval. I přesto se dočkal velkých ovací domácích příznivců.

Ottawa vedla nad Dallasem po dvou třetinách 3:1, ale závěrečná část hry patřila hostům. Během tří minut dokázali vyrovnat a tři minuty před koncem vstřelil Sergej Zubov vítěznou branku ze středního pásma. V dresu Senátorů si gól a asistenci připsal útočník Martin Havlát, jeho spoluhráč Radek Bonk jednou přihrával.

Brankář Roman Čechmánek se dvaadvaceti úspěšnými zásahy podílel na výhře Los Angeles 4:3 v prodloužení na ledě Anaheimu. U všech gólů Kings byli slovenští hokejisté. Jozef Stümpel jednou skóroval a dvakrát nahrával, dvě asistence si připsal také obránce Lubomír Višňovský. V dresu Mighty Ducks přihrál na jeden gól Petr Sýkora.

Ještě více práce než Roman Čechmánek měl Roman Turek v brance Calgary. Zlikvidoval jedenatřicet střel hráčů San Jose, přesto nezabránil prohře na ledě soupeře 1:4.

Výsledky:

New York Rangers - Washington 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 46. Ručinský (Nedvěd) - 10. Halpern (Lang), 25. Whitfield. Střely na branku: 33:24. Diváci: 17.565

Florida - Philadelphia 3:3 (0:0, 1:1, 2:2)

Branky: 33. Lilja, 43. Kolník, 52. Huselius - 26. a 51. Pitkanen, 50. Weinrich. Střely na branku: 25:47. Diváci: 17.227

Atlanta - St. Louis 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)

Branky: 58. Cowan - 46. Mellanby. Střely na branku: 23:31. Diváci: 16.271

Dallas - Ottawa 5:3 (1:0, 0:3, 4:0)

Branky: 4. Oliver, 42. Modano, 44. Turgeon, 57. Zubov, 59. Young - 23. Havlát (Bonk), 26. Redden (Havlát), 33. Schaefer. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18.006

Anaheim - Los Angeles 3:4 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)

Branky: 4. a 53. Rucchin, 48. Salei (Sýkora) - 22. Barney, 27. Robitaille, 44. Stümpel, 63. Corvo. Střely na branku: 25:30. Diváci: 17.174. Za Los Angeles odchytal celý zápas Roman Čechmánek, připsal si 22 zákroků

San Jose - Calgary 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 30. a 58. Marleau, 7. Rathje, 60. Thornton - 24. Gelinas. Střely na branku: 35:19. Diváci: 15.119. Za Calgary odchytal celý zápas Roman Turek, připsal si 31 zákroků