Jágrovi stačilo čtrnáct sekund prodloužení, aby zařídil výhru Rangers nad Edmontonem

Jaromír Jágr, Petrové Průcha a Sýkora, Martinové Straka a Ručínský, Michal Rozsíval i Aleš Hemský. Ti všichni rozmnožili své konto kanadského bodování v nočním zápase NHL mezi New Yorkem Rangers a Edmontonem. Dohromady se jednalo o jedenáct českých stop ve vývoji tohoto duelu. Jedině posledně jmenovaný se nakonec neradoval z vítězství, Hemského Edmonton prohrál v Madison Square Garden 4:5 v prodloužení i přes jednu branku a asistenci českého útočníka. Především proto, že jeho krajané v dresu soupeře se činili obdobně. Jeden gól i asistenci si připsali Jaromír Jágr, Petr Průcha i Petr Sýkora; Martin Straka, Martin Ručínský a Michal Rozsíval zůstali pouze u jedné gólové přihrávky. Jágr zápas rozhodl poté, co z prodloužení ještě neuplynula ani první čtvrtminuta.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Z dalších českých hokejistů se ve zbylých sedmi utkáních výrazněji připomněl už jen útočník Detroitu Robert Lang, který šestou brankou svého týmu jistil vítězství 6:3 nad Philadelphií. Příliš spokojený s výsledkem nemohl být brankář Ottawy Dominik Hašek. Jeho spoluhráči nedokázali na vlastním ledě za celý zápas ani jednou překonat Jevgenije Nabokova v brance San Jose, a proto si hosté odvezli z hlavního města Kanady tři body za výhru 2:0.

Ještě hůře než Ottawa však dopadli hráči Bostonu. Nejenže také doma nevstřelili svému soupeři branku, ale od Los Angeles jich inkasovali půltucet. Největší drama zažili ve čtvrtek diváci v Buffalu, kde hosté z Phoenixu vylepšili svou slabou bilanci v letošní sezóně vítězstvím 2:1 po samostatných nájezdech.

Čtvrteční zápasy NHL:

Boston - Los Angeles 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Branky: 41., 46. a 51. Frolov, 19. Corvo, 32. Cammalleri, 45. Brown. Střely na branku: 30:42. Diváci: 13.766.

Buffalo - Phoenix 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 13. Pominville - 42. Saprykin, rozh. nájezd proměnil Sanderson. Střely na branku: 31:40. Diváci: 18.690.

New York Islanders - Calgary 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Hunter, 40. Šatan, 53. Parrish - 1. McCarty, 18. Iginla. Střely na branku: 36:30. Diváci: 10.315.

New York Rangers - Edmonton 5:4 v prodl. (1:0, 2:3, 1:1 - 1:0)
Branky: 8. Rucchin (Sýkora) , 37. Tjutin (Straka, Jágr), 39. Sýkora (Průcha), 43. Průcha (Ručinský), 61. Jágr (Rozsíval) - 23. a 48. Peca, 29. Hemský , 31. M. Bergeron (Hemský) . Střely na branku: 22:30. Diváci: 18.200.

Florida - St. Louis 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 15. Jokinen, 18. Nieuwendyk, 36. Horton - 31. Dallman. Střely na branku: 33:36. Diváci: 15.081.

Ottawa - San Jose 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 29. Marleau, 43. Ekman. Střely na branku: 40:36. Dominik Hašek odchytal v brance Ottawy celé utkání. Diváci: 19.538.

Detroit - Philadelphia 6:3 (0:0, 1:1, 5:2)
Branky: 49. a 52. Zetterberg, 34. Dacjuk, 41. Chelios, 41. Maltby, 55. Lang - 37. a 51. Gagne, 45. Seidenberg. Střely na branku: 41:20. Diváci: 20.066.

Dallas - Washington 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky: 4. a 44. Arnott, 10. Morrow, 17. Lehtinen - 24. Ovečkin. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18.161.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít