Jágrovy body na výhru nestačily, Špačkovy ano

Český obránce Jaroslav Špaček se výraznou měrou postaral o největší překvapení v hokejové NHL. Columbus díky jeho gólu a dvěma asistencím, včetně přihrávky na rozhodující branku, porazil Vancouver 5:4 v prodloužení, což se Vancouveru stalo poprvé v sezoně. Dařilo se také Jaromíru Jágrovi, který dal Atlantě dva góly, na jeden přihrál, Washington přesto jen remizoval 4:4.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Columbus měl důvod k oslavám: dokázal jako vůbec první tým v tomto ročníku dát hokejistům Vancouveru branku v nastaveném čase. Špaček na začátku třetí minuty prodloužení poslal do úniku Nashe, který se trefil nad rameno brankáře Aulda. "Byla to skvělá přihrávka," pochválil Špačka autor rozhodující branky. "Nemohu jí dost ocenit, ať řeknu cokoliv."

Dařilo se také Jaromíru Jágrovi, kterého v uplynulých dnech sužovala chřipka. V utkání Washingtonu s Atlantou dal dva góly a na jeden přihrál. Zápas skončil nerozhodně 4:4. Dvě asistence zaznamenal Robert Lang. Jágr skóroval před domácím obecenstvem po téměř měsíci a bodoval poprvé po třech utkáních.

Hrdinou utkání St. Louis s Phoenixem se stal Mellanby, který čtyřmi přesilovkovými góly dovedl domácí k výhře 6:3. Mellanby dosud držel zvláštní rekord. Na kontě měl 319 branek v NHL, aniž by dosáhl hattricku. Teď se stal pátým hráčem, kterému se podařilo v této sezoně vstřelit čtyři branky během jednoho utkání a teprve druhým v historii klubu po Brettu Hullovi. Skóre zápasu uzavřel 71 sekund před koncem ve vlastním oslabení střelou do prázdné branky Martin Ručinský.

Tomáš Vokoun se v brance Nashville pořádně zapotil, Minnesota na něj vyslala 38 střel. Český gólman kapituloval pouze dvakrát a utkání skončilo 2:2, byť Nashville vedl po první třetině 2:0 a byl na nejlepší cestě ke klubovému rekordu. Tím by bylo osmé vítězství na domácím ledě za sebou.

Výsledky:

Buffalo - Toronto 4:2 (0:0, 2:1, 2:1), branky: 25. Šatan, 35. Pyatt, 45. Brown, 60. Brown - 22. Corson, 59. Švehla. Střely na branku: 26:33. Diváci: 18.016.

Columbus - Vancouver 5:4 v prodl. (0:1, 4:2, 0:1 - 1:0), branky: 25. a 29. Whitney, 26. Špaček, 35. Sanderson (Špaček), 63. Nash (Špaček) - 8. Bertuzzi, 22. Näslund, 26. Morrison, 44. Allen. Střely na branku: 36:31. Diváci: 17.128.

Washington - Atlanta 4:4 (2:1, 1:2, 1:1 - 0:0), branky: 3. a 16. Jágr (na obě Lang), 21. Halpern (Jágr), 58. Čiernik - 6. a 33. Heatley, 24. Cowan, 45. Bartečko. Střely na branku: 37:21. Diváci: 16.117.

Pittsburgh - Carolina 0:4 (0:1, 0:2, 0:1), branky: 3. a 35. O'Neill, 38. St. Jacques, 46. Adams. Střely na branku: 21:25. Diváci: 14.812.

Boston - New York Islanders 4:1 (2:0, 0:1, 2:0), branky: 7., 58. a 59. McInnis (na druhou a třetí Grošek), 5. Zamuner - 26. Scatchard. Střely na branku: 34:22. Diváci: 14.089.

Nashville - Minnesota 2:2 (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0), branky: 3. Pederson, 9. Walker - 26. Žoltoks, 29. Dupuis. Střely na branku: 31:38. Diváci: 13.540.

St. Louis - Phoenix 6:3 (3:0, 0:0, 3:3), branky: 8., 19., 46. a 51. Mellanby, 15. Stillman, 59. Ručinský - 42. Nazarov, 43. Briere, 50. Langkow. Střely na branku: 30:19. Diváci: 19.740.

Los Angeles - Edmonton 1:2 (0:1, 1:0, 0:1), branky: 24. Višňovský - 16. Hemský, 55. Carter. Střely na branku: 22:35. Diváci: 18.111.

San Jose - Montreal 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0), branky: 58. a 64. Sturm, 23. Marleau, 50. Graves - 14. Audette (Bulis), 28. Kilger, 59. Bouillon. Střely na branku: 31:36. Diváci: 17.496.