Jágrův gól Capitals tentokrát nepomohl

Hokejisté Washingotnu nenavázali na výhru nad Bostonem a ve druhém utkání pod vedením trenéra Glena Hanlona tentokrát neuspěli. Na vlastním ledě prohráli s Detroitem 1:5. Jedinou branku Capitals vstřelil po přihrávce Roberta Langa Jaromír Jágr. Bod za remízu 2:2 v duelu s Floridou zařídil vyrovnávacím gólem Martin Erat. V dresu Panterů neproměnil trestné střílení Václav Nedorost. Na výhře Pittsburghu nad Columbusem 5:3 se dvěma asistencemi podílel útočník Milan Kraft.

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Hokejisté Washingtonu hráli poprvé v sezóně před vyprodaným domácím hledištěm, ale ani to jim k výhře nad Red Wings nepomohlo. Hosté se v zápase museli obejít bez zraněných Haška, Cheliose, McCarthyho a Whitneyho, a tak je k výhře dovedl ruský útočník Pavel Dacjuk. Dva góly dal a na další dva přihrál a je zatím nejproduktivnějším hráčem Detroitu. Do střelecké listiny se mohl zapsat i Brett Hull, ale neproměnil trestné střílení.

V trestném střílení neuspěl ani český útočník Floridy Václav Nedorost, který za stavu 2:2 nedokázal překonat brankáře Tomáše Vokouna z Nashvillu. Zápas nakonec skončil právě tímto výsledkem. Vyrovnávací branku vstřelil v dresu Predators Martin Erat. Gól musel ale potvrdit až videorozhodčí. Ten zasáhl do utkání ještě jednou, když ve 49. minutě skóroval Scott Walker z Floridy. Také druhý verdikt videorozhodčího vyzněl pro Pantery nepříznivě. Podle videa totiž Walker dopravil puk do sítě úmyslně rukou.

Pittsburgh se po pěti porážkách dočkal výhry, když porazil Columbus 5:3. V tabulce NHL tak na posledním místě bodově dostihl Washington. Na vítězství se výrazně podíleli čeští a slovenští hokejisté ve službách Penguins. Dva góly vstřelil Slovák Tomáš Surový, stejný počet asistencí zaznamenal český útočník Milan Kraft. Jeho krajan Josef Melichar si připsal jednu přihrávku.

Z českých hráčů bodoval ve dvanácti zápasech sobotního programu NHL už jen obránce Roman Hamrlík. Jednou asistencí pomohl k výhře New Yorku Islanders nad Atlantou 4:0. Za Trashers nastoupil ke svému 300. zápasu v NHL třiadvacetiletý útočník Patrik Štefan.

Druhý newyorský tým Rangers prohrál v Torontu 1:3. Domácí Maple Leafs vyhráli deset z posledních jedenácti utkání. Tři body za dva góly a nahrávku si připsal Mikael Renberg. Jednu branku a dvě asistence zaznamenal Gary Roberts.

Ottawa nestačila na Boston a podlehla 2:3. Navíc se už v osmé minutě zranil její útočník Václav Varaďa. Vítěznou branku Bruins vstřelil devět minut před koncem kapitán Joe Thornton.

St. Louis porazilo Los Angeles 2:1. V brance Kings nastoupil místo zraněného Romana Čechmánka Francouz Cristobal Huet, na lavičce byl připraven z farmy povolaný Milan Hnilička. Huet pochytal sedmadvacet střel Blues, ale porážce nezabránil. Úvodní gól zápasu vstřelil v šesté minutě slovenský útočník Pavol Demitra. O dvanáct minut později rozhodl o výhře Blues Eric Nicklaus. Za hosty se trefil další Slovák Žigmund Pálffy.

Osmou nulu vychytal v letošní sezóně brankář New Jersey Martin Brodeur. Dvaatřiceti zákroky pomohl k výhře Devils nad nejlepším týmem NHL - Philadelphií 2:0.

Stejným výsledkem porazilo San Jose Anaheim a potvrdilo, že má vynikající brankářskou dvojici. Rus Jevgenij Nabokov pochytal všech 28 střel Mighty Ducks. Právě Nabokov a náhradník Vesa Toskala patří k nejvyrovnanějším v NHL. Navíc vedení Sharks poslalo do Calgary dalšího úspěšného gólmana Mikku Kiprussofa.

Minnesota porazila Buffalo 3:2, přitom ještě pět minut před koncem prohrávala 1:2. V 56. minutě vyrovnal Antti Laaksonen a vítěznou branku vstřelil v poslední minutě Jim Dowd.

Výsledky:

Toronto - New York Rangers 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 11. a 45. Renberg, 29. Roberts - 5. Lindros. Střely na branku: 36:29. Diváci: 19.430

Ottawa - Boston 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky: 12. Chára, 19. Smolinski - 7. G. Murray, 31. Rolston, 51. Thornton. Střely na branku: 24:31. Diváci: 17.671

New York Islanders - Atlanta 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)

Branky: 52. Hunter (Hamrlík), 55. Bates, 58. Jašin, 60. Peca. Střely na branku: 29:18. Diváci: 13.026

Philadelphia - New Jersey 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 32. Marshall, 59. Rupp. Střely na branku: 32:22. Diváci: 19.702

Washington - Detroit 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Branky: 14. Jágr (Lang) - 34. a 55. Dacjuk, 14. Draper, 31. Shanahan, 48. Williams. Střely na branku: 19:26. Diváci: 18.277

Pittsburgh - Columbus 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Branky: 31. a 54. Surový, 10. Tarnström (Kraft), 20. Murley (Kraft), 36. Holzinger (Melichar) - 6. Walser, 15. Žerděv, 26. Letowski. Střely na branku: 25:26. Diváci: 11.989

Tampa Bay - Montreal 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Branky: 1. Afanasenkov, 58. Andreychuk - 16. a 60. Perreault, 16. Quintal, 21. Sundström, 31. Koivu. Střely na branku: 37:22. Diváci: 17.228

St. Louis - Los Angeles 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 6. Demitra, 18. Nicklaus - 23. Pálffy. Střely na branku: 27:22. Diváci: 17.837

Nashville - Florida 2:2 (1:0, 1:2, 0:0)

Branky: 14. R. Murray, 38. Erat - 28. Ritchie, 29. Horton. Střely na branku: 36:28. Diváci: 14.079. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, připsal si 26 zákroků

Minnesota - Buffalo 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Branky: 15. Wiemer, 56. Laaksonen, 60. Dowd - 9. Šatan, 42. Drury. Střely na branku: 24:17. Diváci: 18.568

Calgary - Colorado 1:1 (0:0, 1:0, 0:1)

Branky: 24. Regehr - 54. Liles. Střely na branku: 33:24. Diváci: 16.809

San Jose - Anaheim 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 3. Koroljuk, 55. Cheechoo. Střely na branku: 25:28. Diváci: 16.216