Jágrův úvod do sezóny? 3 body proti Nashvillu

Suverénně vstoupil do nového ročníku zámořské NHL český hokejista Jaromír Jágr. Kapitán Washingtonu si připsal v souboji s Nashvillem branku a dvě asistence, a postaral se o výhru svého týmu 5:4. V dalších zápasech Carolina porazila Atlantu 5:3, New York Rangers podlehli Montrealu 1:4, Minnesota vyhrála nad Bostonem 5:1 a Dallas nad Anaheimem 4:2.

Jaromír Jágr | Foto: Hráči NHL

Úspěšnou premiéru si na lavičce Washingtonu odbyl sedmatřicetiletý trenér Bruce Cassidy. Lang, který jej potěšil vedle vítězné trefy ještě jednou přihrávkou, prozradil Cassidyho pozápasové pocity: V zápase, v němž nastoupilo na obou stranách sedm českých hráčů, porazila Carolina Atlantu 5:3. Hosté začali lépe a po dorážce Richarda Šmehlíka vedli ještě ve 32. minutě 3:1. Vzápětí ale snížil po přihrávce Jaroslava Svobody Ron Francis a Hurricanes vycítili šanci. Přišlo vyrovnání a v úvodu třetí třetiny i vítězný gól, který ke své předchozí nahrávce přidal Josef Vašíček. Gólman Atlanty Milan Hnilička, jenž v utkání chytil celkem 34 střeleckých pokusů, ztratil puk vypálený Hedicanem a Vašíček jej dorážkou ze vzduchu překonal. Po výhře v Carolině se hokejisté New York Rangers poprvé představili i domácím divákům. V úvodu utkání s Montrealem měli převahu, kterou zužitkoval svou trefou Mikael Samuelsson, ale to bylo z jejich strany vše. Druhá třetina přinesla řadu chyb v domácích řadách a obrat ve skóre. Nejprve vyrovnal Slovák Richard Zedník a v polovině střetnutí Joe Juneau a Yannic Perreault zajistili Montrealu bezpečný náskok.

New York Rangers - Montreal 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 9. M. Samuelsson - 22. Zedník, 30. Juneau, 33. Perreault, 60. Czerkawski. Střely na branku: 21:26. Diváci: 18.200.

Carolina - Atlanta 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)
Branky: 29. Cole, 33. Francis (J. Svoboda), 37. Hill (Vašíček), 42. Vašíček, 55. Brind'Amour - 18. Kozlov (Štefan), 20. Kovalčuk, 31. Šmehlík. Střely na branku: 39:30. Diváci: 13.962.

Washington - Nashville 5:4 (0:1, 2:1, 3:2)
Branky: 33. a 42. Bondra (na první Lang a Jágr), 22. Jágr, 44. Peat, 59. Lang (Jágr) - 11. Delmore, 25. Országh (Erat), 44. Legwand, 53. G. Johnson. Střely na branku: 28:31. Diváci: 17.101.

Minnesota - Boston 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky: 12. Park (Kuba), 15. Walz, 17. Brunette (Kuba), 32. Žoltoks, 46. Dowd - 24. Knuble. Střely na branku: 20:27. Diváci: 18.568.

Dallas - Anaheim 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 35. a 59. Guerin, 15. Zubov, 39. Modano - 42. Rucchin (P. Sýkora), 60. Cullen. Střely na branku: 26:26. Diváci: 18.532.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít