Jan Železný počtvrté sportovcem roku

Oštěpař Jan Železný se stal počtvrté vítězem ankety Klubu sportovních novinářů o nejlepšího sportovce České republiky. Po vítězstvích v letech 1993, 1995 a 2000 tentokrát svedl trojnásobný mistr světa souboj se světovým rekordmanem v desetiboji Romanem Šebrlem, kterého porazil o pouhých 78 bodů. Třetí místo obsadil další zástupce atletiky Tomáš Dvořák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Železný

Nejlepším sportovním kolektivem se stejně jako v loňském roce stalo reprezentační hokejové družstvo, které na jaře získalo třetí titul mistra světa za sebou. Hokejisté ČR zvítězili s velkým náskokem před fotbalisty Sparty Praha a hokejovou dvacítkou. Pětatřicetiletý trojnáísobný olympijský vítěz Jan Železný se čtvrtou korunovací vyrovnal dosavadní rekordmance Věře Čáslavské a po slavné sportovní gymnastce je také jediný, kdo dokázal v historii ankety vítězství obhájit. Šebrle dosáhl svého maxima, když si oproti loňskému roku o jedno místo polepšil. V anketě třetí trojnásobný mistr světa v desetiboji Dvořák, jenž skončil loni osmý, je už dvojnásobným vítězem ankety z let 1997 a 1999.

O výsledcích ankety Sportovec roku 2001 rozhodlo svými hlasy 224 členů Klubu sportovních novinářů. Na základě jejich tipů se za trojicí atletů seřadili všichni tři nominovaní hokejisté v pořadí Jaromír Jágr, Patrik Eliáš a Dominik Hašek. Sedmé místo obsadil triatlonový mistr Evropy Filip Ospalý před Tomášem Engem, prvním českým automobilovým jezdcem, který startoval v seriálu formule 1. Na zbývajících příčkách se umístili fotbalista Tomáš Rosický a desátý kanoista Martin Doktor.

Výsledky ankety Sportovec roku:

Sportovní kolektiv roku:

Junior roku:

Jan Rosenauer, Ondřej Prokop Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme