Janda devátý v Oberstdorfu

Dva čeští skokani na lyžích se představili v úvodním závodu Turné čtyř můstků, které dnes začalo v německém Oberstdorfu. Druhý muž Světového poháru Jakub Janda potvrdil v úterní kvalifikaci roli jednoho z favoritů a obsadil třetí místo. Mezi padesát účastníků hlavního závodu se vešel i Jan Matura.

Martin Schmitt

Martin Schmitt | Foto: Salt Lake 2002

Po prvním kole v Oberstdorfu patřila Jandovi devátá pozice. Skokem dlouhým 120 metrů skoro o třicet metrů porazil v k.o. systému svého soupeře Číňana Tchien Čan-tung. Jan Matura na svého protivníka nestačil. Skočil 101,5 metru a se Švýcarem Andreasem Küttelem prohrál o deset metrů. Matura skončí v závodu jednačtyřicátý a zůstane bez bodů. Na první příčce průběžně byl Fin Janne Ahonen. Ve druhém kole sice Janda přidal sedm a půl metru, ale v hodnocení se výš neposunul a obsadil konečnou devátou pozici. Roli letošního suveréna potvrdil Fin Janne Ahonen, který vyhrál už osmý závod v sezoně. Druhý skončil Nor Roar Ljökelsöy, i když byl po prvním kole až osmnáctý, a třetí místo obsadil Polák Adam Malysz.

Druhý závod Turné čtyř můstků se uskuteční v Garmisch- Partenkirchenu. Na Olympijském můstku HS125 je 31. prosince na programu kvalifikace a o den později hlavní soutěž.

Výsledky: 1. Ahonen (Fin.) 268,4 (127+133,5 m) 2. Ljökelsöy (Nor.) 258,8 (116+140) 3. Malysz (Pol.) 253,8 (124,5+129) 9. Janda (ČR) 242 (120+127,5) Průběžné pořadí SP (po 9 závodech): 1. Ahonen 880 b., 2. Janda 477, 3. Ljökelsöy 459

Filip Grim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít