Járg přispěl k výhře Rangers třemi asistentemi

Čeští hokejisté se zapsali do statistik jedenácti ze dvanácti sobotních zápasů NHL. Nejlépe si vedli Češi v dresu New Yorku Rangers. Jaromír Jágr vybídl svými přihrávkami ke skórování krajany Martina Straku, Petra Průchu a Michala Rozsívala, hokejisté New Yorku Rangers tak vyhrali 4:3 nad Carolinou. Dvě přesné nahrávky Tomáše Kaberleho pomohly Torontu k výhře 5:1 nad Atlantou. Podobně si vedli i další čaští obránci Radek Martínek a Filip Kuba, jejich asistence zařídily výhru New Yorku Islanders nad Floridou 5:3 respektive Minnesoty 4:2 nad Neshvillem. Za Nashville jednu branku dal a na další nahrál Marek Židlický. Branka a ani asistence Aleše Hemského nestačily na vítězství Edmontonu, ten tak na svém ledě podlehl Chicagu 3:4. V dalších nočních zápasech NHL prohrál Boston s Buffalem 2:3, Montreal s Washingtonem 1:5, Ottawa zvítězila nad New Jersey 5:4, Pittsburgh podlehl Philadelphii 3:5, Detroit St. Louis 2:3, Los Angeles vyhrálo nad Coloradem 4:3, a San Jose podlehlo po samostatných nájezdech Phoenixu 3:4.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Rangers si spravili chuť po čtvrtečním debaklu 1:5 v Carolině a soupeři porážku oplatili na domácím ledě. "Jerzdci" se prosadili třikrát v přesilové hře. Díky třem přesným nahrávkám se Jaromír Jágr posunul na třetí místo v kanadském bodování. Hosté v závěru třetí třetiny mocně stahovali, po nahrávce Františka Kaberleho snížil Justin Williams minutu a půl před koncem na rozdíl jediné branky, ale prodloužení už si nevynutili.

Dvě gólové nahrávky si v sobotu připsal obránce Tomáš Kaberle při vítězství Toronta nad Atlantou 5:1. Toronto se po špatném úvodu sezony dostává do výborné formy a vyhrálo počtvrté za sebou. Atlanta v pátek porazila v prodloužení Philadelphii, ale v Kanadě se moc nepředvedla. Hráči působili unaveným dojmem bez snahy odčinit říjnový debakl 1:9 od Toronta z domácího prostředí.

Po dlouhé době dal o sobě vědět bývalý českobudějovický obránce Radek Martínek z New Yorku Islanders, v utkání proti Floridě se připomněl dvěma gólovými nahrávkami. Výhra 5:3 byla pro "Ostrovany" čtvrtou z posledních pěti utkání. Zato Florida prohrála už jedenáctý zápas po sobě. Přitom po brance Kristiana Huseliuse šla do vedení a Gary Roberts vstřelil 400. gól v NHL, ale ani to nepomohlo.

V Minnesotě si před sobotním utkáním s Nashvillem připomněli památku lotyšského hokejisty Sergejse Žoltokse, který v době výluky zemřel během ligového zápasu v Rize. Domácí se proti silnému soupeři vytáhli, porazili Predators 4:2 a připravili jim první prohru po pěti zápasech. Dva góly k pokoření Tomáše Vokouna připravil kapitán Filip Kuba, prohru Nashvillu v závěru zmírnil Marek Židlický.

Edmontonu nestačila branka a asistence Aleše Hemského, jeho celek podlehl doma Chicagu 3:4. V dresu Blackhawks se dvěma góly blýskl René Bourque. V dresu Chicaga si připsal jednu gólovou nahrávku obránce Jaroslav Špaček. Pittsburgh doma podlehl Philadelphii 3:6, za poražené asistoval na Pálffyho brance Josef Melichar.

Hráči St. Louis byli na začátku sezony snadnou kořistí, ale po výhře v Columbusu se jim podařilo v sobotu zdolat Detroit 3:2. Za vítěze se podílel na jedné brance Petr Čajánek naopak Jiří Fischer v dresu Detroitu přihrával na první gól. I preš porážku zůstává Detroit v čele západní konference.

V duelu mezi Bostonem a Buffalem otevřel skóre Aleš Kotalík a přispěl tak k výhře svého týmu na ledě Bostonu 3:2. Na vyrovnávací branku Thorntona ve 24. minutě nahrával Jiří Šlégr. Phoenix porazil San Jose 4:3 po samostatných nájezdech. Poprvé tak proti sobě nastoupili bratři Milan a Zbyněk Michálkovi. Týmově byl úspěšnější obránce Zbyněk, který hraje za Phoenix, ale bod za asistenci si do individuálních statistik připsal útočník Milan.

Montreal podlehl Washingtonu vysoko 1:5. Na jedné brance vítězů se podíleli i Jakub Klepiš a Tomáš Fleischmann. Ottawa zdolala New Jersey 5:4, asistencí přispěl k výhře i Václav Varaďa. Ottawa si tak upevnila první místo ve východní konferenci.

Slovák Pavol Demitra v Los Angeles plní roli střelce. V utkání proti Coloradu se trefil třikrát a rozhodl o výhře Kings 4:3. Vítěznou branku vsítil Demitra čtyři a půl minuty před koncem. To byl také jediný zápas, ve kterém se bodově neprosadili čeští hráči.

Výsledky sobotních zápasů:

Boston - Buffalo 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky: 24. Thornton (Šlégr), 40. Axelsson - 19. Kotalík, 33. Briere, 56. Tallinder
Střely na branku: 22:24
Diváci: 17.565

Montreal - Washington 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Branky: 33. Ryder - 1. a 55. Sutherby, 6. Willsie, 10. Laich (Klepiš, Fleischmann), 27. Ch. Clark
Střely na branku: 44:20
Diváci: 21.273

Ottawa - New Jersey 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)

Branky: 1. a 52. Fisher (na druhou Varaďa), 19. Neil, 28. Spezza, 34. McGrattan - 4. Tallackson, 27. Gionta, 54. Madden, 59. Marshall
Střely na branku: 42:29
Diváci: 19.534

Toronto - Atlanta 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)

Branky: 25. a 30. Ponikarovskij, 1. Steen (T. Kaberle), 8. McCabe (T. Kaberle), 17. Antropov - 18. Kovalčuk
Střely na branku: 38:32
Diváci: 19.412

Pittsburgh - Philadelphia 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)

Branky: 10. Crosby, 33. Pálffy (Melichar), 37. Christensen - 7. a 37. Gagne, 24. M. Richards, 42. J. Carter, 43. Handzuš, 60. Knuble
Střely na branku: 30:29
Diváci: 17.132

Florida - New York Islanders 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)

Branky: 7. Huselius, 52. Roberts, 58. O. Jokinen - 38. a 45. Bates, 12. Šatan, 45. Kvaša (Martínek), 46. Campoli (Martínek)
Střely na branku: 28:28
Diváci: 16.763

Detroit - St. Louis 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky: 36. Samuelsson (Fischer), 60. Shanahan - 28. Mayers, 47. Sillinger (Čajánek), 49. Weight
Střely na branku: 34:30
Diváci: 20.066

Minnesota - Nashville 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky: 2. a 34. Foster, 11. Veilleux (Kuba), 56. Rolston (Kuba) - 15. Kariya (Židlický), 53. Židlický. V brance Nashvillu odchytal Tomáš Vokoun celé utkání, kryl 24 střel a úspěšnost zákroků měl 85,7 procent
Střely na branku: 28:32
Diváci: 18.568

Edmonton - Chicago 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Branky: 13. Hemský, 46. Stoll (Hemský), 53. Reasoner - 12. a 45. Bourque, 26. Bell, 40. Lapointe (Špaček)
Střely na branku: 25:36
Diváci: 16.839

Los Angeles - Colorado 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Branky: 13., 46. a 57. Demitra, 20. Avery - 36. a 50. Turgeon, 8. Tanguay
Střely na branku: 16:25
Diváci: 18.118

San Jose - Phoenix 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)

Branky: 24. Marleau (Michálek), 45. W. Primeau, 49. Preissing - 4. Comrie, 5. Nagy, 27. Scatchard, rozhodující sam. nájezd Sanderson
Střely na branku: 43:21
Diváci: 17.496

New York Rangers - Carolina 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

Branky: 5. Straka (Jágr), 16. Nylander, 30. Průcha (Jágr), 50. Rozsíval (Jágr) - 11. Staal, 52. Nordgren, 59. Williams (Kaberle)
Střely na branku: 32:31
Diváci: 18.200