Jedenadvacítka nastoupí proti Řecku, Belgii a Francii

Čeští fotbalisté do jedenadvaceti let sehrají květnový evropský šampionát proti Řecku, Belgii a Francii. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. Skupina B, do níž patří Česká republika, odehraje své zápasy v Ženevě a Lausanne. Ve skupině A se střetnou Portugalsko, Itálie, Anglie a Švýcarsko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbalisté

Turnaj, na němž bude český celek obhajovat stříbrné medaile z roku 2000 ze Slovenska, odstartuje zápasy ve skupinách 16. května. Finále je plánováno na 28. května na stadiónu Saint Jakob v Basileji.

"Když byla Francie nasazena, tak asi bude lídr skupiny a když zase koukám na papírové výsledky, tak my jsme jako jediní získali 20 bodů v kvalifikaci, což nás řadí mezi špičkové týmy. Pokud chceme zvítězit, musíme porazit všechny soupeře, i Francii," uvedl asistent trenéra Dušan Fitzel.

Podle obránce Václava Drobného je skupina B pro tým přijatelnější než skupina A: "Na druhou stranu, my jsme si nevybírali soupeře, nám to bylo celkem jedno. Nemůžeme se ohlížet, jestli hrajeme s favorizovanými Francouzi nebo Italy, stejně bychom takové soupeře potkali, pokud bychom se dostali do dalších bojů. Musíme doufat, že se nám zápas s Francií povede, hrajeme s ní hned na úvod, takže uvidíme, jak se pak dál bude vyvíjet situace ve skupině."

Program fotbalového ME do 21 let:

Čtvrtek 16. května: Řecko - Belgie (Lausanne), Francie - ČR (Ženeva)

Pátek 17. května: Itálie - Portugalsko (Basilej), Anglie - Švýcarsko (Curych)

Neděle 19. května: Řecko - Francie (Lausanne), Belgie - ČR (Ženeva)

Pondělí 20. května: Itálie - Anglie (Basilej), Portugalsko - Švýcarsko (Curych)

Úterý 21. května: ČR - Řecko (Lausanne), Belgie - Francie (Ženeva)

Středa 22. května: Švýcarsko - Itálie (Basilej), Portugalsko - Anglie (Curych)

Sobota 25. května: semifinále: vítěz B - druhý z A (Curych), semifinále: vítěz A - druhý z B (Basilej)

Úterý 28. května: finále: Basilej

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme