Jiný klub nepřicházel v úvahu

Po šesti letech se na ledě litvínovského zimního stadiónu objevil ve žlutočerném dresu Chemopetrolu Jiří Šlégr. Jedenatřicetiletý odchovanec týmu se zatím nedohodl v NHL na smlouvě s žádným klubem a tak za Litvínov nastoupil ve finále pohárové soutěže Tipsport cupu. Jistým výkonem přispěl k vítězství Litvínova nad Znojmem 3:2 v prodloužení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Šlégr | Foto: Hráči NHL

Olympijský vítěz z Nagana působil ve žlutočerném dresu s číslem 21 na zádech jistým dojmem, bez větších problémů plnil své obranné úkoly, neváhal se ani zapojit do ofenzívy. Trenéři ho v pohárovém finále nasadili vedle tří obránců - začal s Gýnou, ve druhé třetině hrál vedle mladého Poživila a na konci s Macholdou. "Byl to náš záměr už před zápasem, pro mladé hokejisty je to velká zkušenost si s ním zahrát," říká litvínovský asistent Jaroslav Hübl.

Jiří Šlégr vyhrál v minulé sezóně s Detroitem Stanleyův pohár. Na nové smlouvě se ale ve městě motorů nedohodl. Jako volný hráč bez omezení však může podepsat kontrakt v nejslavnější soutěži světa kdykoliv a s kýmkoliv. Z extraligy měly zájem o jeho služby Pardubice. Jako správný patriot však dal přednost Litvínovu. "Měl jsem i jiné nabídky z ligy, ale v Litvínově jsem vyrůstal a jsem zdejšímu klubu zavázán. Bez něj bych v hokeji nedokázal to, co se mi podařilo," říká Jiří Šlégr. "Takže Litvínov byl první klub, kam jsem volal."

Pokud ale přijde nabídka z nejslavnější hokejové soutěže světa, má Jiří Šlégr jasno. "Pokud podepíšu, hned sednu na letadlo a zase zmizím. Zatím to tak ale nevypadá." Je tedy možnost, že litvínovští trenéři budou moci jeho služeb využít ve více než jen původně zamýšlených osmi úvodních extraligových zápasech? "Na to neumím odpovědět. Dejme tomu měsíc, pak vám řeknu víc," nechce o své budoucnosti spekulovat Jiří Šlégr.

V minulé sezóně stačil rodákovi z Mostu jediný zápas, aby se v Detroitu stal vítězem Stanleyova poháru. V Českém hokejovém poháru také absolvoval jediné utkání a hned se radoval z triumfu. "Je to opavdu trochu štěstí. Ještě tak přijet na finále mistrovství světa, získat zlato a už můžu hrát hokej jen pro zábavu," usmívá se Jiří Šlégr. "Ale vážně - v NHL nemám smlouvu. Zřejmě se to musí někde vykompenzovat."

Litvínovský klub vychoval mnoho výborných hokejistů a teď jeho fanoušci doufají, že se odchovanci jako Reichel, Ručinský, Lang, Škoula, Vlasák a další vrátí a vybojují pro severočeský klub první mistrovský titul v jeho historii. "Hodně se o tom mluvilo v minulých letech při Utkáních hvězd. Určitě by bylo příjemné, kdyby se jednou sešli ti, kteří tu začínali. Je to otázka skupiny hráčů, jednotlivec na to nestačí," ví Jiří Šlégr. "Společně bysme ale mohli na ten titul dosáhnout," zasní se.

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme