Johansson pokračuje ve funkci předsedy

Předsedou Evropské fotbalové unie byl znovu zvolen Švéd Lennart Johansson. Dvaasedmdesátiletý funkcionář, který stojí v čele evropského fotbalu už dvanáct let byl na kongresu UEFA ve Stockholmu jediným kandidátem. Kromě předsedy byli jmenováni také noví členové výkonného výboru. Poprvé se do exekutivy dostal bývalý skvělý fotbalista a trenér francouzské reprezentace Michel Platini, který ve své funkci bude úřadovat čtyři roky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

UEFA | Foto: UEFA

Jedno z míst novým zájemcům uvolnil bývalý předseda Českomoravského fotbalového svazu František Chvalovský, který je obžalován z úvěrového podvodu, ale dostal povolení k třídenní cestě do Švédska od státního zastupitelství. Do výkonného výboru byli dnes znovu zvoleni čtyři funkcionáři: Španěl Angel Villar Llona, Turek Senes Erzik, Švýcar Giangiorgio Spiess a Rus Vjačeslav Koloskov. Novými muži ve výboru jsou vedle Platiniho Islanďan Eggert Magnusson a Henri Roemer z Lucemburska.

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme