Junior Šindel porazil hattrickem Vítkovice

Sedmnáctiletý hokejista pražské Sparty Jakub Šindel byl hlavní postavou utkání proti Vítkovicím ve 23. kole Tipsport extraligy. Juniorský útočník zaznamenal hattrick a výrazně se tak podílel na jasné výhře Pražanů 5:0. Brankář Petr Bříza vychytal čtvrtou nulu v sezóně. Vedoucí tým tabulky Pardubice zvýšily náskok už na sedm bodů po vítězství nad posledním Libercem 4:1. Na druhé místo se posunula Slavia, která si veze tři body ze Vsetína za výhru 4:2.

Tipsport extraliga

Tipsport extraliga | Foto: Hokej.cz

Kladno se oklepalo z pátečního debaklu 0:10 ve Zlíně a doma si poradilo se Znojmem 1:0. Naopak Zlín prohrál v Třinci 3:4. Plzeň vedla v západočeském derby na ledě Karlových Varů 2:0, ale nakonec získala jen dva body za vítězství v nastaveném čase 4:3. Rozhodující gól vstřelil ve čtvrté minutě prodloužení David Pospíšil. V souboji celků ze spodních pater tabulky byl úspěšnější Litvínov, který zdolal České Budějovice 3:2.

Výsledky - 23. kolo Tipsport extraliy:

Sparta Praha - Vítkovice 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. J. Šindel (Z. Sedlák), 26. Broš (Chabada), 30. J. Šindel (Eiselt), 33. J. Šindel (Z. Sedlák), 58. Jantovský (Broš)
Rozhodčí: Turčan - Hejduk, Křivský
Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0
Diváci: 4089

Pardubice - Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. M. Sýkora (T. Divíšek, T. Blažek), 26. Dopita (P. Sýkora, M. Sýkora), 30. Jaroslav Kudrna (Mikeska), 46. M. Sýkora (P. Sýkora) - 60. Jiruš
Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava
Vyloučení: 6:8, navíc Šmíd (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:1
Diváci: 9116

Oceláři Třinec - Hamé Zlín 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Polanský (Jan Kudrna), 31. Bordowski (Martynek, Polanský), 33. Janků (Žabka), 40. Polanský - 13. Mokrejš (Barinka), 25. Blaťák (M. Hamrlík, Leška), 42. Veselý (M. Hamrlík, Leška)
Rozhodčí: Kolísek - Bádal, Pouzar
Vyloučení: 8:6, navíc Jenáček a Vlach (oba Zlín) 10 min. Využití: 1:2
Diváci: 4510

Vsetínská hokejová - Slavia Praha 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 26. Demel (Pavliš, Hudec), 52. Demel (Hudec, Pavliš) - 4. J. Beránek (D. Hruška, J. Novák), 25. Sup (Jaroš, M. Kopecký), 57. R. Dlouhý (D. Hruška, P. Martinec), 60. Sup (J. Beránek, J. Novák)
Rozhodčí: Venglář - Čížek, Padevět
Vyloučení: 4:7. Bez využití
Diváci: 2960

Rabat Kladno - JME Znojemští orli 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 51. P. Kasík (Bartánus, Kalla)
Rozhodčí: T. Svoboda - Dědek, Chytil
Vyloučení: 4:5. Bez využití
Diváci: 3059

Chemopetrol Litvínov - České Budějovice 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Gombár (Trávníček, Kubinčák), 12. L. Havel (Žemlička, V. Hübl), 56. Rolínek (Balázs) - 17. Ondřej (Kristek), 54. Bartoš (Bělohlav, Babka)
Rozhodčí: Bolina - Český, Kostka
Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1
Diváci: 4120

Energie Karlovy Vary - Lasselsberger Plzeň 3:4 v prodloužení (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Skuhravý, 33. Vantroba (Petr Kumstát, Bacul), 42. Lipianský (D. Hájek) - 11. D. Pospíšil (Krátoška, Šaffer), 15. Krátoška (Jiří Hanzlík, Matějovský), 40. J. Straka (Nedoma), 64. D. Pospíšil (Nedoma)
Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer
Vyloučení: 8:6, navíc Krátoška (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2