Kaberle pomohl dvěma asistencemi k výhře Toronta

Hokejista Toronta Tomáš Kaberle nahrával v zápase zámořské NHL v Ottawě na poslední dvě branky Maple Leafs a podílel se tak na výhře svého týmu 5:4 v prodloužení. Domácím nepomohl ani gól a nahrávka Martina Havláta. Tampa vyhrála v Nashvillu 5:2, když si obránce Pavel Kubina připsal vítěznou trefu. Ani dvě asistence Aleše Kotalíka nepomohly Buffali v utkání proti Bostonu. Sabres prohráli 2:6.

Tomáš Kaberle

Tomáš Kaberle | Foto: Miroslav Konvalina

Torontu se povedl dokonalý obrat zápasu. Ottawa vedla ve 24. minutě už 4:0, ale nakonec získala jen bod za prohru 4:5 v prodloužení. Branku a přihrávku zaznamenal v dresu Senátorů Martin Havlát. Po jedné nahrávce si připsali jeho spoluhráči Karel Rachůnek a Radek Bonk. V polovině zápasu se však střela Roberta Reichela odrazila od brusle Darcyho Tuckera a skončila v brance Ottawy. Od té chvíle zahájilo Toronto mohutnou ofenzívu, která vyústila ve vyrovnání. Pět minut před koncem vylákal Tomáš Kaberle z brankoviště gólmana Lalimea a Mats Sundin už měl snadnou úlohu. V poslední minutě prodloužení pak Kaberle nahrál Owenu Nolanovi, který rozhodl o výhře Maple Leafs.

Podobný obrat jako Toronto předvedli hokejisté Detroitu na ledě Colorada. Narozdíl od Javorových listů museli Red Wings dotahovat pouze dvoubrankový náskok domácích a nakonec vyhráli 3:2 v nastaveném čase. Oba góly vstřelili Avalanche během dvaceti sekund ve druhé minutě. Nejdříve se trefil Fin Temmu Selänne a po něm skóroval Alex Tanguay po nahrávce Milana Hejduka. Detroitu se ale ještě v první třetině podařilo snížit a ve druhé třetině vyrovnat. Zápas pak rozhodl v prodloužení při dvojnásobné přesilovce Brett Hull.

Nashville doma podlehl Tampě 2:5, když se opět nedařilo brankáři Tomáši Vokounovi. Ten pustil čtyři góly z devětadvaceti střel. Vítěznou branku vstřelil obránce Pavel Kubina. Na oba góly Predators nahrál Denisi Archipovovi Martin Erat.

Další český gólman Roman Turek pustil za svá záda jen dvě střely, ale jeho Calgary přesto prohrálo se St. Louis 1:2. Hosté se tak radovali z výhry po osmi zápasech.

Útočník Buffala Aleš Kotalík asistoval u obou branek svého týmu, ale Sabres nakonec prohráli s Bostonem 2:6.

Výsledky:

Buffalo - Boston 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

Branky: 11. Delmore (Kotalík), 56. Drury (Kotalík) - 14. Knuble, 22. J. Thornton, 29. Axelsson, 40. Lapointe, 47. G. Murray, 59. Boyton. Střely na branku: 21:28. Diváci: 12.304

Montreal - New York Islanders 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 8. Ribeiro, 49. Ryder (Bulis) - 17. Papineau. Střely na branku: 38:28. Diváci: 21.273

Ottawa - Toronto 4:5 v prodl. (3:0, 1:3, 0:1 - 0:1)

Branky: 1. Alfredsson, 10. Havlát, 13. Pothier (Rachůnek), 24. Langfeld (Bonk, Havlát) - 30. Tucker (Reichel), 36. Renberg, 38. Stajan, 55. Sundin (T. Kaberle), 65. Nolan (T. Kaberle). Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.500

New Jersey - Vancouver 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky: 2. H. Sedin, 24. D. Sedin, 34. Morrison, 52. Linden. Střely na branku: 24:22. Diváci: 14.114

Atlanta - Philadelphia 1:5 (1:0, 0:4, 0:1)

Branky: 20. Aubin - 26. Gagne, 33. Recchi, S. Kapanen, 40. Amonte, 60. LeClair. Střely na branku: 21:31. Diváci: 14.948

Nashville - Tampa Bay 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Branky: 33. a 36. Archipov (na obě Erat) - 14. Richards, 24. Boyle, 26. Kubina, 40. Clymer, 58. T. Taylor. Střely na branku: 26:29. Tomáš Vokoun odehrál v brance Nashvillu celý zápas a chytil 24 střel. Diváci: 9879

Calgary - St. Louis 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 34. McAmmond - 29. Tkachuk, 56. Mellanby. Střely na branku: 20:26. Roman Turek odehrál v brance Calgary celý zápas a chytil 24 střel. Diváci: 15.389

Colorado - Detroit 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 2. Selänne, 2. Tanguay (Hejduk) - 7. Whitney, 32. Dandenault, 61. Hull. Střely na branku: 31:31. Diváci: 18.007

San Jose - Phoenix 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky: 8. McCauley, 14. Hannan, 29. Koroljuk, 33. Sturm, 42. Marleu. Střely na branku: 35:20. Diváci: 14.724