Kanada hostí šampionát budoucích hokejových hvězd

Hokejisté do dvaceti let budou ode dneška bojovat v Kanadě na světovém šampionátu o medaile a možná také o svou budoucnost. České juniory čeká hned na úvod největší favorit mistrovství světa - domácí Kanada. V základní skupině A čekají poté na Čechy ještě duely se Spojenými státy, Německem a Kazachstánem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Sýkora

Z výběru trenérů Marka Sýkory a Zdeňka Motáka vypadla při závěrečném zúžení kádru pětice hráčů - obránci Jiří Jebavý, Jakub Kania, Vladimír Roth a útočníci Andrej Nestrašil s Romanem Maliníkem.

Hned na úvod čeká český tým nejtěžší zkouška. V hale celku NHL Ottawa Senators nastoupí proti Kanadě. Hala Scotiabank Place má kapacitu 19 153 diváků a měla by být zcela zaplněná.

Základním cílem českých juniorů je postup ze skupiny. Vítězové skupin jsou nasazeni přímo do semifinále, mužstva z druhých a třetích míst se spolu utkají ve čtvrtfinále.

Kanaďané chtějí v domácím prostředí prodloužit své čtyřleté kralování v kategorii dvacetiletých. Pokud získají opět zlato, vyrovnají vlastní rekord v počtu triumfů z let 1993 až 1997. V kádru mají čtyři hráče, kteří získali zlato na minulém světovém šampionátu v České republice - obránci Thomas Hickey, P.K. Subban a útočníci Zach Boychuk a osmnáctiletý John Tavares. Právě ten by měl být hlavní oporou kanadského týmu.

Ve prospěch Kanaďanů mluví nejen výhoda domácího prostředí, ale také série sedmi vítězných utkání na mezinárodní scéně.

Program českého týmu v základní skupině A na MS hráčů do 20 let (SEČ):

Sobota 27. prosince, 1:30: Kanada - Česká republika

Pondělí 29. prosince, 1:30: USA - Česká republika

Úterý 30. prosince, 21:30: Česká republika - Německo

Středa 31. prosince, 21:30: Česká republika - Kazachstán

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme