Kanoisté získali na evropském šampionátu dvě zlata

Tři cenné kovy vybojovali čeští kanoisté poslední den mistrovství Evropy v polské Poznani na dvousetmetrové trati. Deblkanoe Petr Fuksa a Petr Netušil a čtyřkanoe ve složení Petr Netušil, Petr Fuksa, Jan Břečka a Karel Kožíšek si dopádlovala pro zlato. Bronz přidal singlkanoista Martin Doktor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Doktor na stupních vítězů | Zdroj: ČTK

Fuksa s Netušilem zvítězili na neolympijské trati o jednu desetinu vteřiny před maďarským deblem. Ve finále dvoustovky čtyřkanoí porazili Češi o čtyři desetiny sekundy ruskou čtveřici.

Martin Doktor si ve sprintu spravil chuť po dopoledním závodu na 500 metrů, ve kterém skončil pátý. Oba závody suverénně vyhrál Rus Maxim Opalev před Němcem Andreasem Dittmerem. Na půlkilometrové trati dělilo Doktora od medaile 23 setin sekundy.

Zisk dvou medailí dvojnásobného olympijského vítěze potěšil: "Samozřejmě největší radost mám z kiláku, na dvoustovce jsem tomu už moc nevěřil, protože ranní pětistovka se mi nepovedla, i když jsem zase nebyl od medailí tak daleko."

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme