Karel Brückner nominoval dva nováčky

Česká fotbalová reprezentace vstoupí do nové sezóny zápasem proti Slovensku, který se uskuteční na Andrově stadionu v Olomouci. Trenér reprezentace Karel Brückner nominoval dva nováčky: obránce Martina Jiránka z italské Regginy a záložníka Jana Šimáka, hráče německého Leverkusenu. Nominováné bylo zatím sedmnáct jmen, ale kouč má v plánu dodatečně povolat ještě šestého obránce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbal

Vybírá z defenzivních hráčů (Bejbl, Petrouš, Novotný, Grygera, Bolf, Fukal...). Ke společné přípravě se hráči sejdou v neděli odpoledne v Praze."Vycházíme z nominace na zápas s Itálií, přibyli hráči z jedenadvacítky a Nedvěd, který se v květnu pro nemoc omluvil," říkal kouč, kterému v nominaci nezbylo místo mj. na Grygeru, Novotného, Baranka či Lokvence. Oba nováčky prý sleduje delší čas a k jejich nominaci se schylovalo už dříve. "Oba hráče znám z jedenadvacítky. Jiránek tam patřil k nejlepším, ale až do mistrovství dostával u něho juniorský tým přednost. Teď si představuju, že by mohl být vhodným hráčem do dvojice středních stoperů," říká Brückner.

Šimáka viděl naposledy v jeho včerejší bundesligové premiéře, kde v dresu Leverkusenu vstřelil branku. "Sledoval jsem ho i vloni ve druhé bundeslize s Hannoverem, máme o něm dobré reference i z přípravy."¨ Šimáka považuje Brückner za náhradu za Kolouška. "Je to rovnocenný hráč, i podobný typ." Také soupeř bude pohromadě už od neděle, ale tréninkový kemp v Trenčanských Teplicích opustí teprve den před zápasem. Pro Slováky je utkání poslední generálkou před vstupem do kvalifikace o postup ME 2004, v září už hrají o body v Turecku.

"Je to jejich poslední příprava, domnívám se, že půjde o generálku se vším všudy i s hráči ze zahraničí." Brücknerův tým do kvalifikace vstoupí až říjnovým dvojzápasem v Moldavsku (12.10.) a s Běloruskem (16.10.), v září bude hrát přátelsky s Jugoslávií (6.9. na Letné). Po rozdělení Československa spolu reprezentace nástupnických zemí hrály zatím třikrát. Přátelský zápas v roce 1995 skončil v Bratislavě remízou 1:1 (branky Šmejkal - Timko), v kvalifikaci MS 1998 oba týmy vyhrály domácí zápasy. V Bratislavě v srpnu 1997 slavili Slováci výhru 2:1 (Jančula - Majoroš, Šmicer), pražskou odvetu vyhrál v říjnu tým tehdejšího trenéra Uhrina 3:0 (Šmicer, Siegl, J. Novotný).

Karel Fejfar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme