Karlovy Vary rozstřílely Litvínov

Osmé kolo hokejové extraligy Českého telecomu slibovalo několik lahůdek, ale dění na stadiónech překonalo očekávání. Asi největší překvapení se zrodilo v Karlových Varech, kde domácí Becherovka totálně vygumovala Litvínov. Zlín dokázal prodloužit sérii utkání, ve kterých neokusil hořkost porážky, a je tak jediným týmem v extralize, který zatím neprohrál. Velká dramata mohli sledovat i diváci v Třinci a Havířově.

Hokejisté Karlových Varů poprvé v letošním ročníku extraligy vyhráli v normální hrací době a odnesl to Litvínov. Západočeši Chemikům nasázeli deset gólů a naprosto nečekaně zvítězili 10:3. Lídr tabulky Sparta ztratila vyhraný zápas a v nastaveném čase podlehla Pardubicím 3:4. Vsetín otočil utkání v Havířově třemi góly v závěrečných deseti minutách. Domácí v závěru draze zaplatili za pasivitu, rozhodující úder jim zasadil 112 sekund před koncem Hudler, který v loňské sezóně právě ve Femaxu hostoval. Zlínští Berani uhájili dosavadní neporazitelnost, když na domácím ledě udolali Vítkovice 3:2. O prodloužení jejich série se ale postaral až v 56. minutě Slovák Somík. V posledních minutách se rozhodovalo i ve Znojmě, kde domácí Orli udolali Slavii 4:3, a Plzni, Západočeši sice dokázali jít minutu před koncem do vedení, ale v posledních vteřinách kladenský Kruliš upravil na konečných 4:4. I v 8. kole pokračovalo trápení Třince, který doma v nastaveném čase podlehl Českým Budějovicím 4:5.

Výsledky 8. kola hokejové extraligy Českého Telecomu

Femax Havířov - Vsetín 2:3 (2:0, 0:0, 0:3), branky a nahrávky: 3. D. Boháč (Folta, D. Kysela), 16. Kropáč (Zdráhal) - 50. Vaic (Polák), 53. Vlach (Hriňa), 59. Hudler (Vaic, Kucharczyk). Rozhodčí: Vokurka - Šimůnek, Vöröš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 2850.

Continental Zlín - Vítkovice 3:2 (0:1, 2:0, 1:1), branky a nahrávky: 39. Mojžíš (Rachůnek), 40. Leška (Pivko, Hučko), 56. Somík (Čajánek) - 1. I. Padělek (Martin Procházka), 54. Kaděra (Štraub). Rozhodčí: Bolina.- Kareš, Hejduk. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 6214.

Continental Třinec - České Budějovice 4:5 v prodl. (0:1, 3:2, 1:1 - 0:1), branky a nahrávky: 26. Marek (Kolařík), 32. Zadina (Skořepa, R. Král), 33. Hašek (Marek, Kolařík), 53. Meluzín (Janků, Jánoš) - 10. Štrba (Vondrka), 27. Rob (Horák), 37. Šimánek (Horák), 55. R. Suchánek (Jindra), 63. Sailer (Rob). Rozhodčí: Haškovec - Charvát, Frühauf. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 4109.

Becherovka Karlovy Vary - Chemopetrol Litvínov 10:3 (4:0, 3:1, 3:2), branky a nahrávky: 1. Balázs (Kverka, Bednařík), 3. Hlavačka (Steiner), 4. Bednařík (Balázs, Kverka), 11. Pavliš (Štafanka), 35. Kverka, 38. Kraus (Štafanka, Pavliš), 39. Bednařík (Steiner), 56. Steiner (Hlavačka), 57. Bednařík (Dobroň, Balázs), 58. Moskal (Steiner) - 24. Hruška, 41. Filip (Gombár, Gýna), 46. Hruška (Filip, Gombár). Rozhodčí: Dvořák - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:7, navíc Pinc (Litvínpv) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3500.

Excalibur Znojemští orli - Slavia Praha 4:3 (2:1, 1:1, 1:1), branky a nahrávky: 3. Vorel (Petr Kumstát, Ludvík), 9. Plášek (Uram, Havíř), 27. Mikulík (Pavel Kumstát), 55. Jakeš (Vorel) - 13. Beránek (Martínek), 31. Rousek (Kadlec), 52. Sup (Ujčík, Alinč). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:10, navíc Ujčík (Slavia) 10 minut. Využití: 2:2. Diváci: 4000.

Keramika Plzeň - Vagnerplast Kladno 4:4 (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0), branky a nahrávky: 13. Andrašovský (J. Straka), 39. Andrašovský (J. Straka), 45. Sedlák (Řezníček), 59. Sedlák (M. Straka) - 3. L. Svoboda (T. Kaberle), 23. Skuhravý (L. Svoboda), 32. Klimt (Gardoň, R. Kysela), 60. Kruliš (Gardoň). Rozhodčí: Nečas - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:9, navíc Duda (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5973.

Sparta Praha - IPB Pojišťovna Pardubice 3:4 (3:0, 0:1, 0:2 - 0:1) v prodloužení, branky a nahrávky: 12. Havelka (Bělohlav, Broš), 15. Bělohlav (Broš), 17. Žemlička (Jiruš) - 36. Kudrna (Mikeska), 51. Lubina (M. Sýkora), 55. Mikeska, 63. Lubina (M. Sýkora, Mudroch). Rozhodčí: Homola - Dvořák, Křivský. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 5326.

Pořadí extraligy Českého Telecomu po 8. kole: 1. Sparta Praha 8 zápasů / 19 bodů, 2. Zlín 7 / 16, 3. Pardubice 7 / 15, 4. Vsetín 7 / 13, 5. Slavia Praha 7 / 12, 6. Vítkovice 7 / 11, 7. Třinec 7 / 11, 8. Litvínov 7 / 10, 9. Kladno 7 / 9, 10. Havířov 7 / 8, 11. Karlovy Vary 7 / 7, 12. Znojmo 8 / 7, 13. České Budějovice 7 / 4, 14. Plzeň 7 / 4.

Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít