Karlovy Vary zvládly nájezdy a ve finále vedou 2:1

Hokejisté Karlových Varů vyhráli třetí utkání finále play off České pojišťovny. V pražské O2 aréně porazili domácí Slavii 2:1 po samostatných nájezdech. V sérii vedou také 2:1. V rozhodujících nájezdech na karlovarského brankáře Mensatora nevyzráli elitní útočníci Slavie Bednář s Červenkou, naopak proti Nerudovi uspěli Sailer i Kumstát.

HC Energie Karlovy Vary | Foto: HC Energie Karlovy Vary

Energie vstoupila do zápasu aktivněji a hned v úvodu dostala výhodu přesilové hry. Skladaný ani Procházka ale Nerudu nepřekonali. V páté minutě se do přečíslení dva na jednoho dostali Sklenář s Hruškou, ten ale přihrávku nezpracoval ideálně. Přesilovku si poté zahráli i domácí, šanci Růžičky ale zlikvidoval Mensator stejně jako tvrdou střelu Hrušky z kruhu pro vhazování.

Úvod druhé třetiny poznamenala série vyloučení, ale do šancí se ani jeden tým nedostal. Až ve 25. minutě se k dorážkám po Kadlecových střelách dostali Endál a Hruška, ale neuspěli. Ve 33. minutě tvrdě vystřelil Vondrka, Mensatorovi ale pomohla tyčka. Do brejku se vzápětí dostal Procházka, kterého pádem čistě obral o puk Žižka. O pět minut později se necelých 15 tisíc diváků dočkalo gólu. Kumstát jel po Řezníčkově přihrávce sám na Nerudu a prostřelil ho. Poté mohl vyrovnat Červenka, ale jeho zakončení z úhlu si Mensator pohlídal.

Ve 46. minutě měl velkou šanci Červenka po Bednářově střele, ale z dorážky minul odkrytou branku. V 50. minutě přišel kuriózní moment. Melenovský přepadl v brankovišti Slavie přes Nerudu a sám tak zastavil puk, který klouzal za záda slávistického brankáře. Slávisté se v závěrečných minutách dostali do tlaku, který vyvrcholil v 57. minutě faulem Mudrocha. Domácí využili přesilovku už za 39 sekund. Střelu Hrušky ještě Mensator vyrazil, ale dorážející Červenka se štěstím dostal puk do branky. Energie mohla v závěru rozhodnout, ale střelu Procházky po akci Melenovského Neruda chytil.

Zápas tak dospěl do prodloužení. Hned v úvodních sekundách mohl rozhodnout Červenka, ale Mensator byl proti. V 64. minutě proti němu neuspěl Červenka ani podruhé. O dvě minuty později mohl ukončit zápas Melenovský. Při jeho samostatném úniku ho nedovoleně zastavil Vašíček a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám Melenovský proti Nerudovi ale neuspěl. Do sólového nájezdu se dostal o chvíli později také Kumstát, Neruda do jeho zakončení vložil hokejku, ale tentokrát si Západočeši další penaltu nevymodlili.

Nájezdy zahájil Sailer a Nerudu prostřelil. Naopak specialista na nájezdy Bednář trefil jen Mensatora. Poté uspěl Kumstát, když skóroval mezi betony Nerudy. A protože Červenka Mensatora nepřekonal, získaly Karlovy Vary ve finále druhé vítězství.

3. zápas finále

Slavia Praha - Energie Karlovy Vary 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 58. Červenka (D. Hruška, Bednář) - 38. Kumstát (Řezníček), rozhodující samostatný nájezd Sailer. Proměněné samostatné nájezdy: Sailer, Kumstát. Neproměněné samostatné nájezdy: Bednář, Červenka. Rozhodčí: Hodek, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 14.521. Stav série: 1:2

Slavia: Neruda - Kadlec, Drtina, Kolařík, Žižka, Sloboda, Vašíček - Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, Beránek, Doležal - D. Hruška, Endál, Sklenář - P. Jelínek, V. Růžička ml., Tomica. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Řezníček, Mudroch, Prošek, Duben, Čutta - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Melenovský, Skladaný - Hluchý, Kristek, Sailer - Dej, Budínský, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít