Karty pro Wimbledon rozdány

V londýnském All England Clubu bylo dnes rozlosováno první kolo dvouher mužů i žen. V osudí bylo i osmnáct českých reprezentantů. Nejméně milosrdný los byl přisouzen Jiřímu Vaňkovi. V úvodním kole Wimbledonu narazí na turnajovou dvojku a jednoho z vážných kandidátů na titul Američana Andy Roddicka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek | Foto: Petr Souček

Američany mají za soupeře i další čeští hráči. Jana Hernycha čeká souboj s Jamesem Blackem, Radek Štěpánek se utká s Robby Gineprim, se kterým hrál dosud pouze jednou a duel na tvrdém povrchu v Cincinnati prohrál. Bohdan Ulihrach se poměří s dvanáctým nasazeným Thomasem Johanssonem ze Švédska, Tomáš Zíb s Argentincem Acasusem a na Jiřího Nováka se chystá Nizozemec Peter Wessels. "Je to určitě nepříjemný hráč, protože vyznává herní pojetí typické pro travnatý tenis. Pořád se tlačí na síť, což mi moc nevyhovuje. Žebříčkově je sice slabší než já, ale na trávě se totálně smazávají rozdíly. Takže se pokusím jít štěstí naproti a postoupit do druhého kola," okomentovala svůj los turnajová osmaadvacítka Jiří Novák. V prvním kole dvouher dojde i na ryze český souboj. O postup turnajovým pavoukem se utkají Ivo Minář a Michal Tabara.

Nejvýše postavenou tenistku "vyfasovala" z českých hráček Iveta Benešová, měla by se utkat s šestou nasazenou Jelenou Dementěvovou z Ruska. Jediná česká nasazená hráčka Nicole Vaidišová, turnajová sedmadvacítka, narazí při své premiéře v hlavní soutěži na Jelenu Kostaničovou z Chorvatska. V případě výhry by se Vaidišová mohla střetnout s krajankou Michaelou Paštikovou, která hraje první kolo s Australankou Samanthou Stosurovou. Barbora Strýcová má za soupeřku Lilii Osterlohovou u USA a wimbledonská debutantka Lucie Šafářová se pokusí o překvapení na účet finalistky Roland Garros Mary Pierceové z Francie. Finalistka Prague Open Zuzana Ondrášková se pokusí do třetice překonat wimbledonské první kolo, za soupeřku má Caru Blackovou ze Zimbabwe. Květa Peschkeová se utká s Dally Randriantefyovou z Madagaskaru, Chládková se Stephanií Foretzovou z Francie a na Kláru Koukalovou čeká Laura Granvilleová z USA. "Původně jsem si myslela, že to je dobrý los, ale teď jsem zjistila, že na turnaji v Birminghamu byla v semifinále, že hrála dobře, takže si myslím, že to bude těžký zápas," prohlásila v rozhovoru pro Radiožurnál Klára Koukalová.

Los českých tenistů pro 1. kolo Wimbledonu:

MUŽI: HERNYCH-Blake(USA); kval.-BERDYCH; MINÁŘ-TABARA; Wessels(Niz.)-NOVÁK; ULIHRACH-T.Johansson(Švéd.); ŠTĚPÁNEK-Ginepri(USA);VANĚK-Roddick(USA); Acasuso(Arg.)-ZÍB

ŽENY: STRÝCOVÁ- Osterlohová(USA);VAIDIŠOVÁ-Kostaničová(Chorv.); Stosurová(Austr.)-PAŠTIKOVÁ; BENEŠOVÁ-Dementěvová(Rus.); KOUKALOVÁ-Granvilleová(USA); CHLÁDKOVÁ-Foretzová (Fr.); ŠAFÁŘOVÁ-Pierceová (Fr.); ONDRÁŠKOVÁ-Blacková (Zimb.); PESCHKEOVÁ-Randriantefyová(Madag.)

Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme