Kateřina Neumannová vyhrála závod Světového poháru

Skvělou formu má na prahu olympijské sezóny česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. Po včerejším jedenáctém místě na desetikilometrové trati dnes ve finském Kuopiu nenašla přemožitelku v závodě Světového poháru na pět kilometrů volnou technikou. Dařilo se i českým mužům. Čtvrtým místem, necelé čtyři vteřiny za medailí, překvapil ve volné desítce Lukáš Bauer, Martin Koukal doběhl sedmý.

Kateřina Neumannová

Kateřina Neumannová | Foto: neumannova.cz

Osmadvacetiletá Neumannová se jako jediná dostala pod hranici 13 minut a druhou v cíli Julii Čepalovovou z Ruska porazila o devět sekund. Na třetí stupínek vystoupila estonská běžkyně Kristina Šmigunová. Neumannová naposledy vyhrála závod Světového poháru letos v lednu právě na budoucích olympijských tratích v Salt Lake City, kde byla nejlepší v kombinaci na pět kilometrů klasickou technikou a pět kilometrů volnou technikou. Dnešní vítězství ve Světovém poháru pro ni bylo jubilejním pátým v kariéře. Další česká reprezentantka Kamila Rajdlová obsadila 49. místo.

Z vítězství mezi muži se radoval Švéd Per Elofsson, loňský král Světového poháru. Druhý byl o 3,2 vteřiny zpět Nor Ole Einar Björndalen, jinak biatlonový specialista, třetí skončil další norský běžec Thomas Alsgaard. Jiří Magál obsadil 46. místo, Petr Michl doběhl do cíle na 63. pozici.

Čtvrté místo je nejlepším výsledkem v Bauerově kariéře. Jeho dosavadním maximem bylo letošní jedenácté místo na klasické patnáctce v Novém městě na Moravě, kde vyhrál Alsgaard. Martin Koukal srovnal svůj nejlepší výsledek v SP, nepočítaje sprinty. Sedmý byl před třemi lety v Muoniu. V nové disciplíně, sprintech, už dokázal dvakrát skončit čtvrtý.

Výsledky:

Ženy (5 km volně): 1. Neumannová (ČR) 12:56,1, 2. Čepalovová (Rus.) -9,0, 3. Krist. Šmigunová (Est.) -11,8, 4. Gavriljuková -13,4, 5. Danilovová (Rus.) -15,6, 6. Belmondová (It.) -22,0, 7. Savjalovová -29,7, 8. Baranovová-Masolkinová -29,8, 9. Jegorovová (všechny Rus.) -31,5, 10. Varisová (Fin.) -35,9, ...49. Rajdlová (ČR) -1:15,8.

Muži (10 km volně): 1. Elofsson (Švéd.) 23:24,4, 2. O. E. Björndalen -6,7, 3. Alsgaard (oba Nor.) -29,4, 4. Bauer (ČR) -33,0, 5. Mae (Est.) - 38,8, 6. Estil (Nor.) -45,3, 7. Koukal (ČR) -46,9, 8. Aukland - 47,3, 9. Skjeldal -47,6, 10. Bjervig (všichni Nor.) -48,8, 11. Bátory (SR) -49,3, ...46. Magál -1:32,0, 63. Michl (oba ČR) - 1:53,9.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít