Kateřina Neumannová zažila senzační návrat

Senzačním triumfem se Kateřina Neumannová vrátila po mateřské pauze do Světového poháru v klasickém lyžování. Na trati v rakouském Ramsau nenašla přemožitelku na volné desítce, a uspěla tak v prvním soutěžním startu po bezmála dvouleté přestávce. Čtyřnásobná olympijská medailistka zvládla závod nejrychleji a 171 dnů po narození dcery Lucie zvítězila téměř o půl minuty před Estonkou Kristinou Šmigunovou. Vedlo se i Lukáši Bauerovi, který skončil čtvrtý ve skiatlonu.

Kateřina Neumannová s dcerou

Kateřina Neumannová s dcerou | Zdroj: ČTK

Se Světovým pohárem se Neumannová před těhotenstvím rozloučila 16. března 2002. Na volné třicítce tehdy v Oslu doběhla osmá. Letos v září začala třicetiletá rodačka z Písku opět trénovat a dnes vyhrála osmý závod SP v kariéře. Poprvé se přitom radovala z triumfu v tomto seriálu před jedenácti lety právě v Ramsau, před čtyřmi lety zde získala na klasické pětce bronz z mistrovství světa. V Rakousku si přitom Neumannová nechtěla dávat vysoké cíle, na stupně vítězů prý rozhodně nemyslela. "Obrovská radost a spokojenost. Doufám, že to není poslední vítězství," vydechla šťastně v cíli, když bylo její prvenství definitivně potvrzené.

Ženy - 10 km volnou technikou:

1. Neumannová (ČR) 27:07,9 min., 2. Šmigunová (Est.) -25,4, 3. Ševčenková (Ukr.) a Paruzziová (It.) obě -32,5, 5. Künzelová (Něm.) -40,1, 6. Pedersenová -1:01,9, 7. Skofterudová (obě Nor.) -1:03,7, 8. Savjalovová (Rus.) -1:04,2, 9. Sachenbacherová (Něm.) -1:11,4, 10. Björgenová (Nor.) -1:13,4, ...39. Janečková -2:26,1, 48. Balatková -2:46,7, 55. Rajdlová (všechny ČR) -3:00,9.

Muži - skiatlon (15 km klasicky+15 km volně):

1. M. Fredriksson (Švéd.) 1:21:52,4 hod., 2. Sommerfeldt (Něm.) -0,6, 3. Södergren (Švéd.) -1,0, 4. Bauer (ČR) -1,3, 5. Angerer (Něm.) -2,2, 6. Piller Cottrer (It.) -2,5, 7. Filbrich (Něm.) -3,3, 8. Botvinov (Rak.) -3,8, 9. Estil -4,2, 10. Skjeldal (oba Nor.) -4,6, ...16. Magál (ČR) -39,4.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít