Kateřinu Neumannovou nečekají lyže, ale mateřská pauza

Spekulace se šírily médii a na otázku: "Proč se Kateřina Neumannová vrátila ze soustředění ve Švédsku?" nikdo nechtěl dát odpověď. Nejčastěji se mluvilo a psalo o tom, že čeká dítě. Dnes opona tajemství padla a v 10:38 sama lyžařka oznámila: "Mým důvodem odjezdu z Kiruny bylo to, že jsem v jiném stavu."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Neumannová | Foto: Michal Kamaryt

Kateřino, nejprve gratulace. Jak vám bylo v ten první okamžik, když jste se dozvěděla, že je jisté, že jste těhotná?

Samozřejmě to by menší šok, protože jsem s tím tak úplně nepočítala. Musím ale říci, že od prvního okamžiku jsem byla strašně ráda, že se to stalo. Je to také daleko hezčí než jakákoliv medaile, kterou bych mohla v zimě získat. Určitě je ten pocit krásný.

Předpokládám, že vaši rodiče, kteří už mají dvě vnoučátka, se na to další určitě těší. Asi také zářili radostí, stejně jako teď vy ...

Určitě. Přece jen je mi devětadvacet let a moji rodiče už mají vnoučata ze strany bratra a určitě chtěli také ode mě. Myslím, že z jejich strany je to možná ještě větší nadšení než z mé. (smích)

Kateřino, byla jste překvapená, když jste zjistila, že budete mít dítě, nebo jste nad tím už někdy uvažovala někdy dříve?

Samozřejmě jsem ho hodně chtěla. Určitě jsem si přála být v budoucnu mámou, ale je pravda, že tento termín nebyl úplně v plánu. To ale v tuto chvíli už vůbec nevadí.

Asi je to pro vás těžké, jako pro budoucí maminku, ale přála byste si spíše synka, nebo dcerku?

(Směje se) Hlavně chci, aby miminko bylo zdravé a aby z něho vyrostl slušný člověk. Jestli to bude holka, nebo kluk, to není podstatné. Možná, kdybych se měla rouhat a měla si to přát, tak bych asi radši kluka. Ale jinak je to opravdu úplně jedno.

Ani v koutku duše někde zastrčeném vás malinko nemrzí, že minimálně ta letošní sezóna bude ztracená?

Já ji nepovažuji za ztracenou. Myslím, že to pro mě bude krásný rok, že se mi podaří ten plánovaný návrat a že si těch světových soutěží ještě užiju.

Takže se asi chcete nechat inspirovat dalšími úspěšnými lyžařkami, které se dokázaly vrátit po mateřské pauze a to na vysoké úrovni ...

Nebyla bych první ani poslední, komu by se to podařilo. Věřím, že se mi povede ještě vrátit na přední pozice světového lyžařského pelotonu.

Připravujete se na to, že návrat může být, i kvůli cestování a starostem o dítě, velmi obtížný?

Jednoduché to rozhodně nebude. To je jednoznačné. Ale já si myslím, že už jen to vědomí a to, že nebudu sama, ale právě třeba s tím děckem, mi pomůže se se vším psychicky vyrovnat a věřím, že všechny překážky zvládnu.

Už v říjnu jste naznačila, že máte přítele, ale jeho jméno jste tajila. Předpokládám, že nic se na tom nemění ani v tuto chvíli.

Určitě ne. Myslím, že - stejně jako kdokoliv z občanů této republiky - mám právo na kousek soukromí. Do sportu toto nepatří, já bych si soukromí strašně ráda uchovala a všechny o to prosím.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme