Kladno smetlo lídra ze Zlína

Vedoucí tým hokejové extraligy, zlínské Hamé, utrpěl v 6. kole debakl na kladenském ledě. První zlínská porážka v sezóně byla hodně tvrdá. Kladno rozebralo jindy pevnou odranu Hamé a trimfovalo 8:3. Hattrickem se blýskl útočník Vítězslav Bílek. Naopak z první výhry se radují Vítkovičtí hokejisté, kteří porazili Karlovy Vary 1:0 a alespoň na čas odvrátili odvolání kouče Miloše Holaně.

O2 extraliga

Po špatných výkonech zabrala také Sparta. Na triumfu nad Pardubicemi 6:1 se čtyřmi body za dva góly a dvě nahrávky podílel nejproduktivnější hráč soutěže Jaroslav Hlinka. Litvínovu zase pomohl Daniel Branda třemi body k výhře 4:1 nad Plzní. Po třech porážkách zvítězili hokejisté Slavie O výhře nad Třinecem 4:3 rozhodl v 58. minutě svou druhou brankou v utkání Vladimír Sobotka. V poslední minutě prodloužení trefil Jarolsav Svoboda výhru Znojma nad Libercem 2:1. Jako jediný nezvládl domácí utkání Vsetín. S Českými Budějovicemi prohrál 1:3. Na čele tabulky se i přes prohru udrželo Hamé, poslení jsou stále Vítkovice.

Výsledky 6. kola:

Vsetínská hokejová - Mountfield České Budějovice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Dubec (Horák) - 4. M. Hudec (Toman), 11. M. Hudec (V. Nedorost), 58. Brabenec. Rozhodčí: Konc (SR) - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2690.

Vítkovice Steel - Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávka: 53. Irgl (Gulaši). Rozhodčí: Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 3011.

Rabat Kladno - Hamé Zlín 8:3 (3:1, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Martin Procházka (Zeman), 17. Patera (Martin Procházka), 20. Bílek (Gardoň), 27. Čurilla (Jaroš), 28. Bílek (Gardoň), 38. Bílek (Gardoň), 47. Hluchý (M. Štěpánek), 50. Kuchler (Kalla) - 12. Melenovský (Leška), 48. Záhorovský (Kovář), 55. Marušák (R. Pšurný). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. Diváci: 2192.

Znojemští Orli - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Dopita (Selingr), 65. Svoboda (Pucher) - 18. Hlavačka (Šachl). Rozhodčí: Šindler - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 9:9. Bez využití. Diváci: 1900.

Chemopetrol Litvínov - Lasselsberger Plzeň 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Reichel (Prorok), 18. Branda (Lukeš), 37. Branda, 39. Trávníček (Branda) - 50. Šaffer (Mazanec). Rozhodčí: Mikula - Machálek, Škach. Vyloučení: 16:17, navíc Branda - Matějovský oba 10 min., Adamský 5 min. a do konce utkání, Král 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4030.

Sparta Praha - Moeller Pardubice 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. Sivek (J. Hlinka), 23. Netík (Černošek), 34. P. Ton (J. Hlinka), 43. J. Hlinka (Hlaváč), 45. J. Hlinka (P. Ton), 58. Sivek (Černošek) - 3. Rolinek (M. Hlinka). Rozhodčí: Rejthar - Kostka, Bláha. Vyloučení: 11:11. Využití: 4:1. Diváci: 5526.

Slavia Praha - Oceláři Třinec 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Beránek (Sobotka), 22. Sobotka (Divíšek), 40. Bednář (Kadlec), 58. Sobotka (Kadlec) - 13. Výtisk, 45. Zálešák (Razingar), 55. Martynek (Peterek). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. Diváci: 2236.

Ondřej Prokop Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít