Kladno znovu prohrálo, tentokrát se Spartou

Duel 7. kola O2 extraligy lépe vyzněl pro pražskou Spartu. Hokejisté Kladna prohráli druhý zápas v řadě a začínají klesat tabulkou. Hlavní měrou na jejich prohře se v dresu hostí podíleli útočníci Výborný (2+1) s Ručínským (1+1). Slavia je nadále jediným celkem, který dosud neprohrál. V O2 Areně si poradil s RI Okna Zlín 6:2.

Fanoušci HC Sparta Praha

Fanoušci HC Sparta Praha | Foto: HC Sparta Praha

Oceláři Třinec - Mladá Boleslav 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)

Hosté si připisují do tabulky první tříbodovou výhru v poměru 5:3. Boleslav nastartovaly úvodní dvě branky Romana Tomase v 6. a 8. minutě. Trápící se domácí se tentokrát nezmohli na víc než na korekci skóre. Bojující soupeř tedy s přehledem dokráčel pro zasloužené vítězství.

Branky a nahrávky: 13. Melichárek (Kanko, D. Moravec), 23. Balej (Pavelek, Polanský), 43. Pavelek - 6. Tomas (Benda), 8. Tomas, 18. Nouza (Král, Handlovský), 41. Handlovský (Král). 50. Tomas (Bauer, Benda). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Křivský. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2538

Geus Okna Kladno - Sparta Praha 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Pražská Sparta vyhrála na ledě Kladna poprvé od února 2006. Dnes se jí to povedlo především díky přesilovkám ve kterých dala dva góly. Hned po první třetině měli hosté dvoubrankový náskok, který si i přes snížení z hokejky Martina Procházky na začátku druhého dějství uhlídala. Navíc se dvěma góly a asistencí blýskl kapitán sparťanů David Výborný.

Branky a nahrávky: 22. Martin Procházka (Bělohlav, Patera) - 12. D. Výborný (Látal, Ručinský), 17. Broš (Kratěna, Černošek), 37. Ručinský (Ton, D. Výborný), 57. D. Výborný (Látal, L. Procházka). Rozhodčí: Homola - Pouzar, Kostka. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 4639

Znojemští Orli - Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Duel sousedů v tabulce domácí nezvládli a podlehli Západočechům 1:3. Zápas rozhodně úchvatnou podívanou nepřinesl. Jednalo se spíše o boj a o překonávání zhuštěných obran. Trpělivější hosté si přece jen dokázali vybudovat tříbrankový náskok. O ten se postarala živou vodou politá dvojice Kumstát, Skuhravý. Přes korekci Orlů pak už žádné drama v závěru nepřišlo.

Branky a nahrávky: 50. Čachotský - 18. Kumstát (Skuhravý), 21. Skuhravý, 39. Kumstát (Skuhravý, Košťál). Rozhodčí: Kubeš - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 2323

Litvínov - Lasselsberger Plzeň 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Litvínovští prohráli 2:4. Pokud se týká vůle a bojovnosti Severočeši za svým soupeřem nijak nezaostávali, ale o tom že vyšli bodově na prázdno rozhodly především jejich méně povedené přesilové hry a větší počet chyb v obraně.

Branky a nahrávky: 26. V. Hübl (Švarný, Jenáček), 48. Jánský (Branda, Trávníček) - 11. Matějovský (Kracík), 19. Kracík (Vampola, Vlasák), 30. Vampola, 55. M. Straka (Vampola). Rozhodčí: Husička - Tošenovjan, Bejček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. Diváci: 5235

Bílí Tygři Liberec - Vítkovice Steel 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Domácí pokračují v nepřesvědčivých výkonech, když prohráli 0:4. Liberečtí sice měli většinu utkání více ze hry, jenže si museli připadat, že buší do nerozbitné zdi. Když už se trefili do vítkovické branky, byl buď proti vynikající brankář Štěpánek a nebo jeho dobře postavené tyčky. Naopak vítkovičtí školili z produktivity a po gólech Burgera, Krsteva, Petrovického a Ujčíka zvítězili v Liberci 4:0.

Branky a nahrávky: 8. Burger (Štefanka), 20. Krstev (Roman, Korhoň), 22. Petrovický (Burger), 48. Ujčík (Stehlík). Rozhodčí: Šír - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:6, navíc Blatný - Petrovický oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4042

Slavia Praha - RI Okna Zlín 6:2 (1:2, 1:0, 4:0)

Hosté po úvodní třetině vedli, jenže domácí ve druhé srovnali. Slavia pak na začátku třetího dějství během minuty rozhodla o své výhře, když se trefili Červenka s Hruškou.

Branky a nahrávky: 3. Micka (Tomica), 29. Bednář (Kolařík), 41. Červenka (Doležal), 42. D. Hruška (Beránek, Vondrka), 56. Sklenář (Vondrka), 57. Červenka (Vondrka) - 9. Rachůnek (Kollár), 15. Leška (Galvas, Köhler). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3518

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít