Klepiš bodoval i v druhém zápase v NHL

Hokejisté Washingtonu po špatném vstupu do nové sezony kanadskoamerické NHL podruhé za sebou zvítězili. Po páteční výhře nad Atlantou porazili Toronto v poměru 5:4. Hvězdou utkání byl ruský hráč Alexander Ovečkin, který dvakrát skóroval a navýšil svůj gólový účet v sezoně na deset zásahů. Po jedné asistenci si v zápase připsali Češi Jakub Klepiš s Tomášem Fleischmannem.

Jakub Klepiš

Jakub Klepiš | Foto: Miroslav Konvalina

Dvacetiletý Rus Ovečkin táhne washingtonský tým z výsledkové mizérie v úvodu sezony. Jednička loňského draftu zaznamenala již čtvrtý dvougólový zápas ve čtrnácti zápasech a především jeho zásluhou Capitals přestříleli Toronto 5:4 a podruhé v řadě zvítězili. Svým dílem k tomu přispěli i čeští mladíci Jakub Klepiš s Tomášem Fleischmanem, kteří připravili pozici pro gólovou trefu z hole Briana Willsieho. Klepiš tak bodoval v obou utkáních, které v NHL absolvoval, Fleischman si připsal premiérový bod do tabulky produktivity.

Hokejisté Maple Leafs se v zápase pomalu rozjížděli a pouze dotahovali náskok soupeře. Nezabránil tomu ani český obránce ve službách Toronta Tomáš Kaberle. "Ze začátku jsme trochu zaspali a byli jsme zbytečně vylučovaní. Dostali jsme se z toho až v 15. minutě a posledních 5 minut třetiny jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Bohužel v druhé i třetí třetině se to opakovalo," řekl zpravodaji Radiožurnálu zklamaný bek. Příležitost na reperát bude mít on i jkeho spoluhráči už v noci z úterý na středu, kdy na sebe oba celky znovu narazí.

Bodový lídr NHL Detroit vyhrál, i za přispění asistence Roberta Langa, v St.Louis 4:1 a prodloužil tak svou neporazitelnost na ledě soupeřů. Phoenix nedokázal navázat na překvapivou výhru v Detroitu a na ledě Chicaga se musel spokojit s bodem za prohru 1:2 v prodloužení. Anaheim podlehl Minnesotě 3:4 po samostatných nájezdech a to i přesto, že hosty během hry přestřílel 42:21. U první branky Minnesoty asistoval český obránce Filip Kuba.

Statistiky zápasů NHL:

Washington - Toronto 5:4 (2:2, 2:1, 1:1). Branky: 36. a 47. Ovečkin, 7. Muir, 14. Pettinger, 22. Willsie (Fleischmann, Klepiš) - 20. a 33. O'Neill, 19. McCabe, 53. Wellwood. Střely na branku: 33:30. Diváci: 12.859.

Chicago - Phoenix 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0). Branky: 43. Bourque, 65. Seabrook - 39. Doan. Střely na branku: 36:29. Diváci: 12.498.

St. Louis - Detroit 1:4 (0:1, 1:2, 0:1). Branky: 25. Sillinger - 22. a 29. Holsmtröm, 11. Shanahan (Lang), 42. Dacjuk. Střely na branku: 20:18. Diváci: 13.211.

Anaheim - Minnesota 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0). Branky: 29. a 36. Getzlaf, 23. Konopka - 3. Rolston (Kuba), 18. M. Koivu, 26. Veilleux, rozhodující sam. nájezd R. Robittaile. Střely na branku: 42:21. Diváci: 14.053.

Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít