Klimpl rozhodl v nastaveném čase o výhře Žižkova

Fotbalisté Viktorie Žižkov zvítězili v pražském derby nad Bohemians 3:2. Rozhodujcí gól vstřelil slovenský obránce Maroš Klimpl v nastaveném čase. Klokani tak přezimují na posledním místě tabulky, Žižkov skončí nejhůře šestý.

FK Viktoria Žižkov | Foto: Jan Rosenauer

Hosté měli k dispozici značně zúžený kádr. Trenér Dušan Uhrin mladší se musel obejít bez potrestaného Baláže a dlouhodobě zraněných Janáčka, Matuszného a Valenty. Navíc chyběli Dvořák se Šenkeříkem, který přestupuje v zimě do Jablonce.

Diváci se branek dočkali až po hodině hry. V 61. minutě zahrával Ščasný trestný kop, na jeho centr si naběhl střídající Dirnbach a poslal domácí do vedení. Radost vydržela Viktorii jen šest minut. Karol Kisel odcentroval a nikým netečovaný míč skončil za zády Pižanowského. Osm minut před koncem se Žižkov opět ujal vedení. Čontofalský neudržel střelu Pikla a Lička dorazil míč do sítě. Hned za tři minuty byl stav znovu nerozhodný. Koukal přihrál před branku Kiselovi a ten svým druhým gólem vyrovnal. V nastaveném čase rozhodl o třech bodech pro domácí Klimpl, který se nejlépe zorientoval v závaru před Čontofalským.

Viktoria Žižkov - Bohemians Praha 3:2 (0:0)
Branky: 61. Dirnbach, 82. Lička, 90. Klimpl - 66. a 84. Kisel

Rozhodčí: Jára - Vodička, Zlámal

ŽK: Pikl - Melecký, Hartig, Obermajer, Šírl

Diváci: 3723

Žižkov: Pižanowski - Ščasný, Mlejnský, Klimpl, Mikulík - Stracený (46. Dirnbach), Sabou, Lička (90. Buryán), Šmarda - Pikl, Janoušek (71. Chihuri)

Bohemians: Čontofalský - Doležal, Obermajer, Švejdík, Třasák - Kisel, Melecký, Szabo, Kulig - Hartig (57. Koukal), Šírl

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít