Komisaři MOV hodnotili kandidaturu New Yorku

Komise Mezinárodního olympijského výboru ukončila čtyřdenní hodnocení kandidatury New Yorku, který se uchází o uspořádání letních olympijských her v roce 2012. Až 6. června se ale rozhodne, zda se americké mega-metropoli podařilo odsunout další zájemce o hry, tedy Paříž, Londýn, Madrid a Moskvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Central Park | Foto: Milan Kopp

Newyorský přípravný výbor je přesvědčen, že 13členné komisi jejich energické a různorodé město učarovalo a že budou ostatním členům Mezinárodního olympijského výboru tlumočit jen ty nejlepší dojmy. Starosta New Yorku neponechal nic náhodě - od účasti celebrit, přes videoposelství prezidenta Bushe až po ohňostroj u Central Parku.

Členům komise hrál Wynton Marsalis a mezi hosty slavnostní večeře u starosty byly herečky Meryl Streepová a Whopi Goldbergová; za politické celebrity pak Henry Kissinger. Podával se krocan a zákusky ve tvaru Sochy svobody. New York slíbil, že postaví olympijský stadion přímo na Manhattanu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme