Korejci se připravují na semifinále s Německem

Mistrovství světa ve fotbale spěje ke svému vrcholu. Už jen čtyři týmy mohou pomýšlet na zisk zlaté trofeje. Dnes od 13:30 středoevropského letního času se na korejském stadiónu v Soulu rozhodne o prvním finalistovi. Celý jih Korejského poloostrova doufá, že to budou právě domácí fotbalisté. Proti nim ale stojí Němci, kteří v průběhu celého šampionátu inkasovali pouze jeden gól.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS ve fotbale 2002

Více než sedm miliónů Korejců se chystá vyjít do ulic a sledovat duel u obřích obrazovek, kterých je po celé zemi více než čtyři sta. Na samotném stadiónu v Soulu pak bude své miláčky povzbuzovat čtyřiašedasát tisíc fanoušků. Německým hráčům bude palce držet jen sedm set příznivců.

Němci se ale více než o fanoušky soupeře zajímají o svůj výkon. Po utkání se Spojenými státy ve čtvrtfinále se na jejich výkon snesla vlna kritiky, protože nebýt skvělého brankáře Kahna a nepotrestané ruky Fringse na brankové čáře, nemuselo Německo vůbec v semifinále být. Střelecké štěstí opustilo Miroslava Kloseho a starosti dělá trenéru Völlerovi i zdravotní stav záložníka Dietmara Hamanna. O jeho startu se rozhodne až těsně před zápasem. Podle svých slov se němečtí fotbalisté na utkání připravují i po psychické stránce. Kromě stonásobné přesily v hledišti se chystají i na to, že se jim nebudou líbit některé výroky rozhodčích.

Korejci museli většinu času mezi čtvrtfinále a semifinále odrážet útoky ze všech stran. Spekulace o tom, že by je mezi nejlepší čtyři týmy dostalo spiknutí samozřejmě odmítají. Pokud dnes uspějí, stanou se prvním týmem v historii mimo Evropu a Jižní Ameriku, který bude hrát finále. Stejně jako trenér Völler má i kouč Korejců Guus Hiddink starosti se zraněnými hráči. Střelec dvou gólů v utkání s Itálií An Čung-hwan má problémy s kotníkem a zda bude moci nastoupit není v tuto chvíli jisté. Korejské reprezentanty přijde opět povzbudit prezident Kim Tedžung.

Zápas Německo - Korejská republika začíná ve 13:30 SELČ. Jako hlavní bude utkání řídit švýcarský rozhodčí Urs Meier. Zastoupení bude mít v zápase i Česká republika, protože jedním z asistentů Meiera bude Evžen Amler. Druhým pomezním rozhodčím bude Arnault z Francie.

Pravděpodobné sestavy:

Korea: I Un-če - Čche Džin-čchol, Hong Mjong-po, Kim Te-jong - Song Čong-kuk, I Ul-jong, Ju Sang-čul, Pak Či-song, I Jong-pchjo - An Čung-hwan, Sol Ki-hjon

Německo: Kahn - Linke, Kehl, Metzelder - Frings, Schneider, Hamann (Jeremies), Ballack, Ziege - Klose, Neuville

Ondřej Prokop, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme