Korejci využili početní výhodu a otočili zápas s Togem

Fotbalisté Korejské republiky zůstali i na světovém šampionátu v Německu věrni své tradici a své góly si v souboji s Togem stejně jako na předchozích mistrovstvích schovali až do druhého poločasu. Po první půli sice s africkými nováčky prohrávali 0:1, ale nakonec využili vyloučení Abaly a vyhráli 2:1.

Radost korejských hráčů

Radost korejských hráčů | Zdroj: ČTK

Fotbalisté africké země přicestovali na šampionát sice jako první, ale svůj úvodní zápas málem odehráli bez trenéra. Německý kouč Otto Pfister totiž tři dny před utkáním odstoupil na protest proti tomu, že hráči, dožadující se prémií, odmítali trénovat. Nakonec se až v den zápasu na lavičku vrátil.

I když korejští hráči neměli v hledišti takovou podporu jako před čtyřmi lety, jejich příznivci vytvořili hodně bouřlivou atmosféru, ale nadějných akcí svých reprezentantů moc neviděli. Naopak v 31. minutě Kim Jong-čchol nechal trestuhodně převzít a zpracovat míč Kadera a útočník francouzského Guingampu přízemní střelou nedal korejskému gólmanovi I Un-če šanci.

Po přestávce začali Korejci útočně, ale své šance neproměňovali. Až v 53. minutě zastavil Pak Či-songa před šestnáctkou faulem Abalo a rozhodčí Poll ho po druhé žluté kartě vyloučil. A okamžitě přišel také další trest: I Čon-su z trestného kopu přesnou ranou vyrovnal. Togo ale i v deseti bylo dál nebezpečné a Salifou v dobré šanci vypálil nad, po Adebayorově akci tentýž hráč opět branku přestřelil. Koreu zachránil v 72. minutě střídající An Čung-hwan, který se trefil z 18 metrů přesně do rohu branky. Korejci se tak dočkali první výhry na mistrovství světa mimo domácí prostředí.

Skupina G:

Korejská republika - Togo 2:1 (0:1)

Branka: 54. I Čon-su, 72. An Čung-hwan - 31. Kader
Rozhodčí: Poll - Sharp, Turner (všichni Angl.). ŽK: Kim Jong-čchol, I Čon-su - Abalo, Romao, Tchangai. ČK: 53. Abalo
Diváci: 48.900 (vyprodáno)

Korejská republika: I Un-če - Kim Džin-kjo (46. An Čung-hwan), Čche Džin-čchol, Kim Jong-čchol - Song Čong-kuk - I Ho, I Ul-jong (68. Kim Nam-il), Pak Či-song, I Jong-pchjo - I Čon-su, Čche Če-džin (83. Kim Sang-šik). Trenér: Advocaat

Togo: Agassa - Tchangai, Abalo, Nibombé, Assemoassa (61. Forson) - Salifou (87. Aziawonou), Senaya (56. Assimiou), Romao, Touré-Maman - Adebayor, Kader. Trenér: Pfister