Další odkládání, rušení či změny sportovních akcí kvůli koronaviru. NBA zvažuje zápasy bez diváků

Kvůli hrozbě koronaviru rozhodli organizátoři sportovních akcí o odložení, zrušení či omezení dalších událostí. Jedná se o barcelonský maraton, golfovou European Tour v Nairobi, tenisový turnaj v Indian Wells a možná dokonce také NBA.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

LeBrone James (vlevo) odmítá nastoupit k zápasu bez fanoušků. | Foto: Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Pořadatelé barcelonského maratonu v sobotu oznámili, že se po dohodě se zástupci města a státních i regionálních zdravotních úřadů, rozhodli pro přeložení termínu závodu z příští neděle na 25. října. Důvodem je opatření proti šíření koronaviru.

Podobný osud potkal tento týden také pařížský maraton, který byl z dubna přeložen rovněž na říjen, i půlmaraton, jenž má nový termín v září. Tokijský maraton se minulý víkend uskutečnil v liduprázdných ulicích bez amatérských běžců jen pro elitní vytrvalce. Mistrovství světa v půlmaratonu, které se mělo uskutečnit na konci března v polské Gdyni, bylo rovněž odloženo na říjen.

Ledecká bude ve Světovém poháru lyžařek druhá. Finálový sjezd se kvůli koronaviru neuskuteční

Číst článek

Dokonce zrušen byl golfový turnaj European Tour v Nairobi, který se měl uskutečnit příští týden. Keňská vláda kvůli obavám z šíření nového koronaviru rozhodla o zrušení všech mezinárodních akcí, které se měly konat tento měsíc.

Ze stejného důvodu byly už dříve odloženy turnaje elitní evropské série v Kuala Lumpuru a čínském Šen-čenu, které se měly konat v dubnu. V náhradním termínu by se podle šéfa European Tour Keitha Pelleyho mohl uskutečnit i Magical Kenya Open, v současnosti s tím ale vedení okruhu nepočítá.

S různými opatřeními proti šíření koronaviru musí počítat také tenisté na nadcházejícím turnaji v Indian Wells. Nejvíce je ovlivní fakt, že z podavači míčků budou mít z hygienických důvodů zakázáno nosit hráčům ručníky. Ti se o ně budou muset postarat sami.

Vyjma toho budou muset všichni podavači míčků, dobrovolníci u vstupů či zaměstnanci restaurací v areálu používat ochranné rukavice. Omezeny budou i kontakty tenistů s fanoušky.

Zápasy NBA bez diváků?

Vedení basketbalové NBA vyzvalo kluby, aby se kvůli šíření nákazy koronavirem připravily na možnost hrát zápasy bez diváků. Podle zámořských médií vedení kluby požádalo, aby nachystaly seznamy minimálního počtu zaměstnanců nezbytných k odehrání zápasů pro případ, kdy by musely být stadiony kvůli bezpečnostním opatřením uzavřeny. Zároveň je vyzvala, aby se připravily na zdravotní kontroly hráčů, členů realizačního týmu i rozhodčích.

Proti páteční informaci se ohradila jedna z hvězd NBA LeBron James. Hráč Los Angeles Lakers zareagoval prohlášením, že on před prázdnými tribunami nastupovat nebude: „Hrát zápasy bez fanoušků je nemožné. Když na tribunách nikdo nebude, tak já hrát nebudu. Vždyť to hraju pro lidi a pro spoluhráče. O tom je basket. Jestli přijdu na zápas a nikdo tam nebude, tak nehraji.“

and, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme