Kotalík přispěl třemi body k debaklu Kings

Český hokejista ve službách Buffala Aleš Kotalík se jedním gólem a dvěma přihrávkami podílel na vysoké výhře Sabres nad Los Angeles 8:3 v utkání zámořské NHL. Gólman Kings Roman Čechmánek pustil za svá záda pět ze sedmnácti střel a na začátku třetí třetiny přepustil své místo Cristobalu Huetovi.

Stanley Cup

Stanley Cup

Buffalo prohrávalo ve třiatřicáté minutě 1:3, ale od 36. do 49. minuty nasázelo svému soupeři sedm branek. Už potřetí v letošním roce byl střídán brankář Roman Čechmánek. Navíc si za časté protesty vykoledoval dvouminutový trest. Jeho spoluhráči se v oslabení neubránili a popáté inkasovali. Právě po této brance odjel český brankář na střídačku a do branky se postavil Francouz Huet.

V brance Nashvillu se tentokrát neobjevil Tomáš Vokoun a Predators si i bez něj poradili s Washingtonem 5:2. Jeden gól vítězů vstřelil obránce Marek Židlický, dvě asistence zaznamenal jeho spoluhráč Martin Erat. Na jednu branku Capitals nahrával Robert Lang. Do sestavy hostů se po zranění ramene vrátil ruský bek Segej Gončar.

Také další český brankář Roman Turek dostal dnes volno. Jeho Calgary porazilo Anaheim 2:1. Finský gólman Mikka Kiprussoff zlikvidoval pětadvacet střel Mighty Ducks a podílel se na devětadvacátém vítězství Flames v sezóně.

Stejně jako Buffalu se obrat podařil také neworským Islanders. Po první třetině prohrávali ve Phoenixu 0:2, ale nakonec získali důležité dva body za výhru 5:2. Ostrované si tak udrželi poslední osmé postupové místo do play off ve Východní konferenci. První gól utkání vstřelil útočník domácích Jan Hrdina. Na výhře Islanders se asistencí podílel obránce Roman Hamrlík.

Minnesota porazila Edmonton 3:0, brankář Wild Dwayne Roloson pochytal všech osmadvacet střel soupeře. Jednu přihrávku si připsal český obránce Filip Kuba.

Po sérii porážek se Atlanta konečně dočkala výhry. Na ledě Vancouveru zvítězila 4:1. Brankou a asistencí pomohl k dvoubodovému zisku Dany Heatley, který se po tragické zářijové nehodě nedávno vrátil na led. Na jediný úspěch Canucks nahrával Marek Malík.

Výsledky:

Buffalo - Los Angeles 8:3 (1:1, 3:2, 4:0)

Branky: 49. a 53. Afinogenov, 16. Kotalík, 36. Tallinder, 38. Drury (Kotalík), 39. Fitzpatrick (Kotalík), 41. Briere, 49. Hecht - 2. Stümpel, 25. Barney, 33. Laperriere. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18.690

Nashville - Washington 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky: 5. a 40. Hartnell, 7. Országh (Erat), 29. Židlický (Erat), 44. Smith - 10. Grier, 57. Bondra (Lang). Střely na branku: 36:19. Diváci: 13.486

Minnesota - Edmonton 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky: 14. Žoltoks, 15. Chouinard, 28. Dupuis (Kuba). Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.568

Calgary - Anaheim 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 18. Leopold, 26. Iginla - 28. Rucchin. Střely na branku: 24:26. Diváci: 17.749

Phoenix - New York Islanders 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)

Branky: 11. Hrdina, 12. Sillinger - 33. a 59. Hunter, 25. Ronning, 43. Niinimaa, 50. Czerkawski (Hamrlík). Střely na branku: 24:29. Diváci: 15.627

Vancouver - Atlanta 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky: 33. D.Sedin (Malík) - 22. Ronald Petrovický, 24. Heatley, 36. Savard, 47. McEachern. Střely na branku: 31:19. Diváci: 18.630