Kotalík uzavřel debakl Caroliny

Český hokejový útočník Aleš Kotalík uzavřel sedmou brankou zápasu drtivou výhru Buffala nad Carolinou 7:1 v noční NHL. Hurricanes se nepovedla hlavně první třetina. Už ve čtrnácté minutě prohrávali 4:0. Po vítězství dělí Sabres pouhé dva body od osmé postupové pozice do play off ve Východní konferenci, kterou zatím drží Philadelphie.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Ve hře o play off je také Washington, který si poradil s Atlantou 4:1. Za Capitals dvakrát během první části duelu skóroval Laich, další branky přidali Cooke a Ovečkin. Čestný úspěch hostů zaznamenal zkušený Kozlov.

Výbornou formu San Jose okusilo St.Louis a z ledu soupeře si odvezlo porážku 4:1. Pro Žraloky to byla už jedenáctá výhra v řadě, která také posunula hranici klubového rekordu. Gólem a nahrávkou se opět prosadil Milan Michálek. Za Blues nastoupili i Češi Roman Polák a Martin Ručínský, bodově se však prosadit nedokázali.

Rozstislav Olesz a Tomáš Vokoun se výrazně podíleli na úspěchu Floridy nad New York Rangers v poměru 3:2. Český útočník ve třinácté minutě otevřel skóre utkání a gólman Vokoun zlikvidoval 32 střel soupeře.

Za Columbus nahrával David Výborný na první branku spoluhráči Modinovi proti Chicagu. Blue Jackets přesto zvítězit nedokázali a tak Black Hawks vezou domů výsledek 3:6. Za jestřáby jednou asistoval Robert Lang.

Statistika pátečních zápasů NHL:

Washington - Atlanta 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) Branky: 15. a 23. Laich, 35. Cooke, 42. Ovečkin - 12. Vjačeslav Kozlov. Střely na branku: 37:12. Diváci: 18.208.

Columbus - Chicago 3:6 (0:3, 2:1, 1:2) Branky: 27. Modin (Výborný), 27. Fritsche, 48. Nash - 2. Barker, 12. Keith (Lang), 14. Bolland, 33. Kane, 51. Byfuglien, 57. Ladd. Střely na branku: 32:25. Diváci: 15.699.

San Jose - St. Louis 4:1 (4:0, 0:1, 0:0) Branky: 2. M. Michálek, 11. Roenick, 13. Campbell (M. Michálek), 14. Marleau z trest. střílení - 21. Backes. Střely na branku: 27:21. Diváci: 17.496.

Florida - New York Rangers 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) Branky: 13. Olesz, 32. Cullimore, 48. O. Jokinen - 16. Girardi, 21. Gomez. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 34 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Střely na branku: 30:34. Diváci: 19.321.

Buffalo - Carolina 7:1 (4:0, 2:0, 1:1) Branky: 11. a 36. Roy, 5. Paille, 6. Mair, 14. Gaustad, 23. Kaleta, 57. Kotalík - 52. Walker. Střely na branku: 31:28. Diváci: 18.690.

David Surmaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít