Kotalík vstřelil vítězný gól Buffala

Český útočník Aleš Kotalík se velkou měrou zasloužil o další úspěch Buffala v zámořské NHL. V nedělním utkání proti Bostonu vstřelil vítězný gól svého týmu, u dalších dvou asistoval a Sabres si po výsledku 6:2 připsali šestou výhru v řadě. Dařilo se také Milanu Hejdukovi, který se gólem a asistencí podílel na vítězství Colorada nad Calgary 3:0. V nevýrazných výkonech pokračují New York Rangers s Martinem Strakou a Jaromírem Jágrem. V duelu s Atlantou vedli o dvě branky, ale nakonec podlehli 2:3 v prodloužení a prohráli popáté za sebou.

hokejový zápas

hokejový zápas | Foto: Miroslav Konvalina

Kotalík se střelecky prosadil v 29. minutě, kdy zvýšil vedení "Šavlí" na 3:0. Buffalo v posledních šesti zápasech brankově předčilo své protivníky v poměru 32:18 a v tabulce Severovýchodní divize stále ztrácí jen dva body na vedoucí Ottawu, která zvítězila 5:2 ve Washingtonu.

Po dvouzápasovém půstu se do statistik znovu zapsal Milan Hejduk. Gólem a asistencí se podílel na vítězství Colorada nad Calgary 3:0 a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Hejduk vstřelil třetí branku Avalanche, když ve druhé třetině při oslabení zakončil rychlé přečíslení dva na jednoho s Danem Hinotem. Colorado díky výhře vystřídalo svého nedělního soupeře na čele Severozápadní divize. Velkou měrou se o to zasloužil také slovenský brankář Peter Budaj, který zneškodnil všech 33 střel Calgary a vychytal první čisté konto v kariéře v NHL. Budaj dostal v brance znovu přednost před Josem Theodorem, který minulý týden přišel z Montrealu výměnou za švýcarského reprezentačního gólmana Davida Aebischera a vychytal druhou výhru po sobě.

Naopak v nevýrazných výkonech pokračují New York Rangers. V duelu s Atlantou vedli o dvě branky, ale nakonec prohráli 2:3 v prodloužení a prohráli popáté za sebou. Naopak už šesté utkání za sebou vynechal obránce Marek Malík, který má potíže s ramenem, na marodku přibyl také útočník Martin Ručinský. Ve třetí třetině si poranil koleno a odstoupil ze hry. Rangers po olympijské přestávce vyhráli jediný zápas ze šesti, v posledních pěti utkáních navíc vstřelili dohromady pouhých šest branek. Dvoubrankový náskok měli Rangers ještě třináct minut před koncem třetí třetiny, jenže pak po přihrávce Roberta Holíka snížil Ronald Petrovický a v 56. minutě vyrovnal v dvojnásobné přesilovce Ilja Kovalčuk. V nastaveném čase rozhodl Marc Savard, který potrestal vyloučení Martina Straky, autora prvního gólu zápasu. Navzdory další porážce zůstávají Rangers na prvním místě tabulky Atlantické divize. Jejich pronásledovatelé z Philadelphie totiž odevzdali na domácím ledě všechny body Pittsburghu. O vítězství Tučňáků 2:0 rozhodl svými prvními dvěma góly v NHL nováček Colby Armstrong, na oba mu přihrál Sidney Crosby.

Povedený večer prožil v neděli rovněž český obránce Martin Škoula. Při svém druhém utkání za Minnesotu, kam byl minulý týden převelen z Dallasu, pomohl gólem a asistencí k vítězství nad Edmontonem 4:3. Bez fanfár se vrátil do Excel Energy Centre v St. Paulu brankář "Olejářů" Dwayne Roloson, jehož získal Edmonton právě z Minnesoty. Dvakrát na něho vyzrál jeho bývalý spoluhráč Brian Rolston a Roloson stále čeká na první vítězství v dresu Oilers.

Výsledky:

Washington - Ottawa 2:5 (1:2, 0:1, 1:2) Branky: 17. Clark, 49. Heward - 5. Eaves, 15. Redden, 28. Spezza, 41. Neil, 57. Heatley. Střely na branku: 27:24. Diváci: 15.740.

Colorado - Calgary 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) Branky: 20. Tanguay (Hejduk), 34. Sakic, 37. Hejduk. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18.007.

Buffalo - Boston 6:2 (2:0, 2:1, 2:1) Branky: 50. a 59. Vanek (na první Kotalík), 10. Roy, 15. Afinogenov z trest. střílení, 29. Kotalík, 35. Connolly (Kotalík) - 35. Alberts, 41. Boyes. Střely na branku: 30:39. Diváci: 18.690.

New York Rangers - Atlanta 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1) Branky: 26. Straka (Sýkora), 28. Jágr (Průcha) - 48. Ronald Petrovický (Holík), 56. Kovalčuk, 63. Savard. Střely na branku: 35:31. Diváci: 18.200.

Chicago - Detroit 3:5 (1:3, 1:0, 1:2) Branky: 16. Holmqvist, 26. Sharp (Vrbata), 51. Cullen - 2. Cross (Lang), 5. Shanahan, 7. Dacjuk, 44. Zetterberg, 53. Schneider. Střely na branku: 20:28. Diváci: 19.136.

Minnesota - Edmonton 4:3 (1:2, 1:0, 2:1) Branky: 6. a 28. Rolston (na druhou Škoula), 49. Škoula, 52. Bouchard - 15. Horcoff (Hemský), 18. Samsonov, 45. Pisani. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.568.

Pittsburgh - Philadelphia 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) Branky: 8. a 43. Armstrong. Střely na branku: 20:22. Diváci: 14.904.

Anaheim - Phoenix 5:2 (0:1, 1:1, 4:0) Branky: 40. Lupul, 43. Pahlsson, 43. Friesen, 54. Perry, 60. Marchant - 18. Kvaša, 28. Mara. Střely na branku: 45:22. Diváci: 17.174.

Filip Grim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít