Kotalík znovu zařídil výhru Buffala, Vokoun vychytal třetí nulu

Hokejový útočník Aleš Kotalík se v posledních dvou utkáních svého Buffala proměnil ve střelce rozhodujících gólů. Poté, co svou trefou před dvěma dny pokořil Boston, rozhodl tentokrát duel na ledě Washingtonu, když dvě minuty před koncem třetí třetiny poslal Buffalo do vedení 5:4. Sabres nakonec vyhráli 6:4. Dařilo se také nashvillskému brankáři Tomáši Vokounovi, který proti Vancouveru vychytal svou letošní třetí nulu. Predators i díky němu zvítězili 5:0. Naopak smolnou sérii prožívají Češi v dresu newyorských Jezdců. V Carolině museli skousnout už šestou porážku za sebou.

NHL

NHL

Utkání Sabres s Capitals nezačalo pro domácí Šavle vůbec dobře. Po první dvacetiminutovce prohrávaly 1:3. Přitom ještě necelou minutu před sirénou byl stav vyrovnaný 1:1. Jenže se v přesilovce trefil Rus Ovečkin a za osm sekund přidal ještě jeden washingtonský zářez Jeff Halpern. Pak se do hlavní role dostalo magické číslo 2. Domácí hokejisté dokázali smazat dvoubrankové manko ve druhé třetině díky dvěma trefám útočníka Briera v rozmezí dvou minut. Hosté však neměli pro tuto numerologii pochopení a pět sekud před koncem prostřední části poslal Capitals do vedení zásah Clymera. Jenže Sabres se vzchopili a třemi brankami v posledním dějství vybojovali sedmou výhru v řadě. Nejprve vyrovnal Roy a 103 vteřiny před koncem se do role dvoubodového spasitele převtělil Aleš Kotalík. Tečku za utkáním pak do prázdné klece udělal Maxim Afinogenov.

Nashville si s Vancouverem poradil celkem snadno 5:0, a pokazil tak premiéru v dresu Canucks brankáři Miku Noronenovi, který přestoupil z Buffala. Jeho protějšek Tomáš Vokoun byl naopak bezchybný a kryl všech jedenatřicet střel hostí. Už potřetí v této sezoně ukončil zápas s čistým kontem. Predátoři šli do vedení už po čtyřech minutách, kdy se v oslabení prosadil obránce Dan Hamhuis. Další dvě trefy si Nashville schoval na druhou třetinu. Nejprve překonal Noronena eskymák Jordin Tootoo. Byla to jeho druhá branka v sezoně. Na 3:0 pak zvýšil talent Scottie Upshall. Vancouver byl gólově bezzubý i v poslední části. Zato Predators přidali z holí Smithsona a Hartnella, kterému asistoval Marek Židlický, ještě dva zásahy.

New York Rangers prožívají krizi. Jejich mizérie tentokrát pokračovala na ledě Caroliny, kde Jezdci prohráli 3:5. Nic jim nebyl platný ani gól Petra Sýkory, ani přihrávky Jágra s Průchou. Ačkoliv byl New York střelecky produktivní, narážel na výborně chytajícího Švýcara Martina Gerbera. Ten pochytal 41 pokus hostujících hokejistů. Kromě něj byl hvězdou Hurricanes veterán Doug Weight, jenž dvakrát skóroval a jednou přihrával. Weight se blýskl ve druhé části, kdy svými trefami poslal Hurikány do dvoubrankového vedení. Rangers se pokaždé dotáhli na rozdíl jedné branky, ale víc už ten večer nedokázali. Carolina nakonec vyhrála 5:3.

Nejdramatičtějším zápas z noční nabídky přinesl souboj Toronta s Bostonem. Maple Leafs vyhráli 5:4 až na samostatné nájezdy. Už první dvě třetiny přinesly osm branek branek. Do vedení šli díky Reasonerovi nejprve Medvědi z Bostonu. Pak po přihrávce Tomáše Kaberleho přihrávce vyrovnal kapitán Sundin, ale za chvíli už opět vedli hosté, když se trefil Marco Sturm. A byl to na začátku druhé třetiny znovu německý forvard, kdo poslal Boston do vedení 1:3. Druhé dějství mělo divoký průběh. Domácí nejdřív snížili, hosté znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl, ale obránce McCabe ještě do druhé přestávky zařídil vyrovnání. Nejdříve jeho střelu usměrnil mezi tyče Mats Sundin, aby pak kanadský bek sám vyrovnal na 4:4. V loterii trestných střílení nepřekonal torontského Tellqista ani jeden hráč hostujícího celku. Rozhodující nájezd za Toronto proměnil Darcy Tucker.

Výsledky:

Washington - Buffalo 4:6 (3:1, 1:2, 0:3)Branky: 8. a 40. Clymer, 20. Ovečkin, 20. Halpern - 24. a 26. Briere, 6. Connolly, 54. Roy, 59. Kotalík, 60. Afinogenov. Střely na branku: 33:41. Diváci: 14.386.

Carolina - New York Rangers 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) Branky: 24. a 32. Weight, 9. Cullen, 46. Commodore, 60. Stillman - 15. a 40. Nylander (na první Jágr, na druhou Průcha), 59. Sýkora (Rozsíval). Střely na branku: 29:44. Diváci: 15.516.

Toronto - Boston 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 3:2, 0:0 - 0:0)Branky: 16. a 36. Sundin (na první T. Kaberle), 28. Allison, 36. McCabe (T. Kaberle), rozh. nájezd Tucker - 16. a 21. Sturm, 6. Reasoner, 33. Murray. Střely na branku: 33:32. Diváci: 19.441.

Ottawa - Tampa Bay 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)Branky: 5. Neil, 40. Meszároš, 45. Heatley, 60. Alfredsson - 3. a 25. Lecavalier (na obě Prospal, na druhou Kubina), 26. Afanasenkov. Střely na branku: 31:26. Diváci: 19.810.

New Jersey - New York Islanders 1:6 (0:2, 0:2, 1:2) Branky: 51. Martin - 32. a 39. Jašin (na druhou Martínek), 8. Tambellini, 15. Bergenheim, 41. Bates, 46. Erskine. Střely na branku: 17:26. Diváci: 12.741.

Nashville - Vancouver 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)Branky: 4. Hamhuis, 29. Tootoo, 36. Upshall, 49. Smithson, 51. Hartnell (Židlický). Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celý zápas, ani jednou neinkasoval, čelil 31 střelám a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Střely na branku: 27:31. Diváci: 13.535.

Minnesota - Edmonton 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)Branky: 44. Foster - 9. Pronger (Špaček), 28. Smyth (Špaček, Hemský). Střely na branku: 31:29. Diváci: 18.568.

Los Angeles - Phoenix 2:6 (1:3, 0:1, 1:2) Branky: 5. Cowan, 55. Robitaille - 9. Doan, 10. Saprykin, 10. Devereaux, 27. Ricci, 42. Sanderson, 48. Scatchard. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.118.

Jiří Kalemba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít