Koukal získal senzačně zlato z mistrovství světa

Poslední závod světového šampionátu v klasickém lyžování skončil velkým překvapením a českou radostí. Zlato v závodu na padesát kilometrů volnou technikou získal senzačně Martin Koukal. Druhého Švéda Anderse Södergrena porazil o patnáct vteřin. Koukal vybojoval pro Českou republiku první zlatou medaili na mistrovství světa v klasickém lyžování v historii samostatného státu.

Martin Koukal

Martin Koukal | Zdroj: ČTK

Čas vítěze v cíli byl 1:54:25,3 hodiny. Další tři místa obsadili Švédové. Stříbro vybojoval Anders Södergren, bronz Jörgen Brink a čtvrtý skončil Mathias Fredriksson. Martin Koukal zvládl závod skvěle takticky. Nechal se dojet domácím Italem Valbusou a držel se jeho tempa. Zatímco Italovi docházely síly, náš reprezentant stále zrychloval. Na metě 39. kilometru se dostal do čela a nikoho před sebe už nepustil. V posledních kilometrech odrazil i mohutný finiš Švéda Södergrena.

Po závodě sdělil své pocity nejdříve Radiožurnálu: "Jsem neskonale šťastný, byl jsem trochu smutný, když mi dvakrát těsně unikla medaile. Teď mám zlato a to mi vynahradí úplně všechno."

00:00 / 00:00

Martin Koukal po závodě

Výborného výsledku dosáhl také Petr Michl, který dojel na šestnáctém místě. Tomáš Tempír obsadil 53. příčku a Jiří Magál skončil šestapadesátý.

Výsledky - muži, 50 km:

1. Koukal (ČR) 1:54:25,3, 2. Södergren 1:54:40,3, 3. Brink 1:55:09,0, 4. Fredriksson (Švéd.) 1:55:25,2, 5. Swenson (USA) 1:55:49,2, 6. Vittoz (Fr.) 1:55:59,9, 7. Hasler (Licht.) 1:56:10,2, 8. Kattilakoski (Fin.) 1:56:20,6, 9. Imai (Jap.) 1:56:33,5, 10. Hoffmann (Rak.) 1:56:43,0, ... 16. Michl 1:57:44,7, 53. Tempír 2:04:15,1, 56. Magál 2:05:27,3

Martin Hromádka, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít