Koulař Menc se "dopinkového" verdiktu ještě nedočkal

Disciplinární komise zatím nerozhodla v případu koulaře Miroslava Mence, který měl pozitivní dopinkový test na norandrosteron, derivát anabolického steroidu nandrolon, při náhodném odběru v Jablonci nad Nisou v dubnu letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Menc se proti dopinkovým pravidlům provinil již podruhé v kariéře a svaz mu v červnu předběžně zastavil činnost.

Komise zasedání odročila na 14. srpna, protože bude dávat dohromady všechny potřebné materiály. Podle jejího předsedy Miroslava Ševčíka je totiž nutné požádat o oficiální upřesnění rozboru světové atletické federace, o kolik byla překročena hranice dvou nanogramů norandrosteronu ve vzorku A i B. Dále členové komise požádají pražskou laboratoř - oddělení dopinkové kontroly o přesné výsledky dvanácti odběrů tekutin u Mence v letech 1996 až 2001 s koncentrací uvedené látky.

Komise si vyžádá posouzení České endokrinologické společnosti k odborné analýze, kterou předložil na obhajobu českého koulaře lékař Jan Hnízdil a požádá světovou atletickou federaci o zabezpečení všech relevantních materiálů k případu čtvrtkaře Richardsona, který měl být podle sdělení některých zdrojů omilostněn v podobném případě. Ševčík dodal, že komise vše dělá proto, aby mohla spravedlivě posoudit případné Mencovo provinění.

Miroslav Menc pro Český rozhlas 1 Radiožurnál ocenil rozhodnutí komise zajistit si všechny materiály, aby mohla kompetentně rozhodnout. Zároveň uvedl, že očekával, že se verdikt ještě o měsíc odloží.

Milan Kopp, Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme