Kouzlo vrcholového sportu

Český sportovní fanoušek má stále důvod k potěšenému očekávání. Sledovat osudy sportovních hvězd přináší někdy milá překvapení, která vybízejí k zamyšlení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Poborský z Benfiky Lisabon skutečně putuje do římského Lazia za Pavlem Nedvědem a Jaroromír Jágr se do čela tabulky střelců NHL dostal již po třetím zápase, ve kterém vedle něj hrál Mario Lemieux. Jak tým, ve kterém hraje náš nejlepší fotbalista, tak mužstvo, ve kterém působí náš nejlepší hokejista, sledujeme se zvýšenou pozorností a cítíme, že se v obou případech máme na co těšit.

Poborský má podle Nedvěda šanci prosadit se na pravé straně zálohy Lazia a už se těší na italskou ligu, kterou v rozhovoru pro Českou televizi označil za rychlejší, důraznější a celkově techničtější. Už aby bylo jaro, říkáme si při představě zelených trávníků, ale nevadí nám ani zima, když na dálku registrujeme, jak v Pittsgurghu ožil Jaromír Jágr. Od chvíle, co je v jeho útoku centrem Lemieux, si Jágr pochvaluje volný prostor, kterého má kolem sebe náhle nevídaně, a také ho ve třech zápasech zužitkoval k pěti brankám a pěti asistencím. Po vítězství nad Washington Capitols Jágr prozradil, že Tučňáci mají velké sebevědomí a pocit, že nemohou prohrát. Za ten pocit vděčí Super Mariovi, který se jako vlastník klubu po sérii zápasů, ve kterých se Pittsburghu nedařilo, rozhodl Jágrovi pomoci.

Je to neuvěřitelný příběh, ať už to bereme z hlediska sportovního, anebo jako byznys. Lemieux se prohání po ledě jako mladík, aby potěšil svého malého syna. Sedí na střídačce s hráči, které platí, a publikum, které ho již mělo zařazeného v šuplíku pro legendy, s překvapením sleduje, jak zápas co zápas střílí gól a v průměru na dva další přihrává. Tu poslední přihrávku z levého rohu kluziště, ze které dával Jágr vítězný gól, označili ti, kteří ji viděli za geniální. Snad ji televize archivuje a díky legislativní nouzi ji brzy uvidíme ze záznamu.

Ivan Hoffman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme