Kubina a Kaberle dovedli Toronto k výhře

Čeští hokejisté Pavel Kubina a Tomáš Kaberle zařídili výhru Toronta 4:1 na ledě New York Rangers v utkání NHL. Kaberle přihrál na dva góly a stal se nejelšpím hráčem zápasu, Kubina dal jednu branku a na další nahrál. Za domácí skóroval podruhé v sezóně Jaromír Jágr po asistenci Michala Rozsívala. Domácí prohráli posedmé z posledních deseti zápasů.

Spokojený Tomáš Kaberle

Spokojený Tomáš Kaberle | Foto: Miroslav Konvalina

Souboj Rangers s Maple Leafs nabídl fanouškům duel nejlepší obrany s nejlepším útokem NHL. Jezdci dostali v letošní sezóně jen 17 gólů, zatímco Toronto nastřílelo už 42 gólů. Hráči New Yorku ale také vstřelili nejméně branek z celé soutěže, pouze 16.

Brankář Tomáš Vokoun nastoupil poprvé proti bývalým spoluhráčům z Nashvillu, ale porážce své Floridy nezabránil. Na vítězství Nashvillu 4:3 se gólem a přihrávkou podílel Radek Bonk a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Vokoun si mohl spolu s fanoušky zavzpomínat na své úspěšné působení v Nashvillu, během první třetiny totiž na kostce nad ledem běžely záběry právě z jeho angažmá. Domácí příznivci je doplnili ovacemi ve stoje. Závěr utkání ale pro Vokouna tak příjemný nebyl. Rozhodující gól dostal 12 sekund před koncem, navíc hodně smolný. Radek Bonk obkroužil branku Floridy a jeho přihrávka se odrazila do sítě od zad Jerreda Smithsona, který ležel na hranici brankoviště. Vokoun dostal smolný gól podruhé ve dvou dnech a znovu to rozhodlo o porážce Floridy.

Stejnou bilanci jako Bonk zaznamenal Petr Sýkora, ale Pittsburghu to stačilo jen na bod. Tučňáci prohráli na domácím ledě 3:4 po samostatných nájezdech s Montrealem. Pro domácí je nakonec bod ziskem, protože v úvodu druhé třetiny prohrávali už 0:3. Nováček v brance Montrealu Carey Price tak při svém prvním penaltovém rozstřelu v NHL ani jednou neinkasoval, neuspěl ani Petr Sýkora.

Střeleckou formu potvrzuje Václav Prospal, ale ani jeho devátá branka v sezóně Tampě v duelu s Buffalem nepomohla. Blesky prohrály doma 3:4 v prodloužení, přestože vedly 2:0. Vítěznou trefu obstaral 40 sekund před koncem nastavení Rakušan Thomas Vanek.

Křest nové arény Prudential Center hokejistům New Jersey nevyšel. Devils prohráli 1:4 s Ottawou a zarmoutili tak vyprodané tribuny, na které se vejde 17 600 diváků. Domácí sice dobře začali, ale bezchybného brankáře Gerbera překonal až ve 34. minutě Gionta po přihávce Patrika Eliáše. Byl ale jediný, Senátoři pak rozhodli o výhře třemi góly v závěrečné třetině. Devils tak prohráli už sedmý zápas z deseti.

Nadále se daří hokejistům Columbusu. Výhrou 2:1 nad San Jose prodloužili sérii vyhraných zápasů na tři. O jedno vítězství je delší úspěšná série Los Angeles, které si poradilo s Edmontonem 4:1.

Jedenáct gólů viděli diváci v New Yorku, kde domácí Islanders prohráli s Carolinou 3:8. Hurricanes tak dali zapomenout na den starou prohru 4:7 s Montrealem. Třetí hattrick v kariéře zaznamenal v dresu vítězů Rod Brind'Amour. Dva góly vstřelili jeho spoluhráči Ray Whitney a Justin Williams.

Columbus - San Jose 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 9. Fritsche, 39. S. Fjodorov (Novotný) - 8. J. Thornton. Střely na branku: 18:17. Diváci: 13.234

Boston - Philadelphia 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky: 28. Sturm - 30. M. Richards, 34. Lupul. Střely na branku: 39:28. Diváci: 14.956

New Jersey - Ottawa 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 35. Gionta (Eliáš) - 26. Meszároš, 47. Donovan, 54. Fisher, 60. Alfredsson. Střely na branku: 32:27. Diváci: 17.625

New York Islanders - Carolina 3:8 (0:3, 2:3, 1:2)

Branky: 23. Fedotěnko, 31. Bergeron, 60. Sillinger - 3., 15. a 44. Brind'Amour, 10. a 22. Ray Whitney, 25. a 44. Justin Williams, 28. E. Staal. Střely na branku: 31:26. Diváci: 13.136

New York Rangers - Toronto 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky: 26. Jágr (Rozsíval) - 29. Kubina (T. Kaberle), 36. Pohl, 38. Antropov (T. Kaberle), 60. Kilger (Kubina). Střely na branku: 33:23. Diváci: 18.200

Los Angeles - Edmonton 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 19. a 57. O'Sullivan, 33. Nagy, 36. Kopitar - 17. Stoll (Hemský). Střely na branku: 31:35. Diváci: 16.173

Tampa Bay - Buffalo 3:4 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)

Branky: 24. Prospal, 25. Ouellet, 47. Lecavalier - 30. Afinogenov, 35. Gaustad, 54. Paetsch, 65. Vanek. Střely na branku: 34:26. Diváci: 19.804

Nashville - Florida 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky: 24. a 44. Fiddler (na první Židlický), 31. Bonk, 60. Smithson (Bonk) - 40. a 51. O. Jokinen (Vokoun), 11. Stümpel z trest. střílení. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 33 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,9 procenta. Střely na branku: 33:27. Diváci: 15.767

Chicago - Atlanta 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Branky: 26. Kane, 59. Jason Williams (Lang) - 11. a 48. Vjačeslav Kozlov, 44. Kovalčuk. Střely na branku: 31:22. Diváci: 15.789

St. Louis - Washington 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky: 1. a 39. Boyes, 9. Brewer, 42. Backes - 10. a 24. Green (na druhou Fleischmann), 59. Nylander. Střely na branku: 18:26. Diváci: 16.863

Phoenix - Dallas 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Branky: 13. Doan (Hanzal), 37. Vrbata, 54. Carcillo - 4. Zubov, 18. Lehtinen, 29. Modano, 39. Hagman, 48. Ribeiro. Střely na branku: 31:25. Diváci: 13.741

Pittsburgh - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 24. Sýkora, 29. Crosby, 59. Ryan Whitney (Sýkora) - 11. a rozhodující sam. nájezd Markov, 8. Dandenault, 21. Ryder (Hamrlík). Střely na branku: 23:28. Diváci: 17.085