Kuitunenová má zlato z kombinace, Isometsä dopoval

Novou mistryní světa v kombinovaném závodě na pět kilometrů klasickou a pět volnou technikou se stala ve finském Lahti domácí Virpi Kuitunenová. Stříbrnou medaili získala Ruska Olga Danilovová, z bronzu se raduje její krajanka Larisa Lazutinová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejlepší z českých běžkyň, Kamila Rajdlová, skončila se ztrátou více než dvou minut osmadvacátá. Největší naděje vkládala česká výprava do Kateřiny Neumannové, která ale do kombinace vůbec nenastoupila. Naši nejlepší běžkyni zkolila viróza a po té, co v sobotu vůbec netrénovala, rozhodla se, že k dnešnímu závodu nenastoupí.

Světový šampionát ale žije i prvním dopingovým skandálem. Zvýšený obsah zakázaných podpůrných prostředků našli lékaři, bohužel pro domácí diváky, v krvi Jari Isometsäho. Finský běžec tak přišel o stříbro na volné patnáctce. Na druhou pozici se posunul Španěl Mühlegg, bronz spadl do klína Rusu Denisovovi. Svého závodu se v řádném termínu nedočkají skokané na lyžích. Kvůli silnému nárazovému větru bylo totiž dnešní klání odloženo na zítřek. Ostatně, celý dnešní program shrnuje přímo z místa reportér ČRo 1 - Radiožurnálu Štěpán Etrych.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme