Kunín doma nestačil na Samaru

Basketbalisté Mlékárny Kunín si zkomplikovali cestu do semifinále Poháru Challenge. V prvním čtvrtfinále na domácí palubovce v Novém Jičíně totiž prohráli s ruskou Samarou 64:84. Odveta je na programu příští čtvrtek v Rusku.

Basketbal | Foto: Česká televize

Domácí sice vedli v páté minutě 13:7, ale první čtvrtinu přesto vyhráli Rusové. Vyrovnaný basketbal se hrál také ve druhé desetiminutovce. Jenže druhý poločas už přinesl jiný obraz hry. Kunín pokazil vlastními chybami úvod, soupeř toho využil a odskočil na rozdíl deseti bodů. Znervóznělí domácí ještě dokázali snížit na čtyřbodový rozdíl, avšak Samara, které se rozstřílel Šabalkin, ovládla hru, výborně bránila a nakonec v Novém Jičíně zvítězila vysokým rozdílem.

Nejvíce bodů: Perinčič 21, Hájek 10, Gavlák a Timberlake po 9 - Cook a Šabalkin po 20, Diamantopulos 10. Rozhodčí: Bodnar (Maď.), Szczerba (Pol.). Fauly: 19:16. Trestné hody: 16/5 - 21/10. Trojky: 5:8. Diváci: 800.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít