Ladislava Maiera vyřadilo zranění, dobrá nálada ho ale neopustila

Rapid už za nic nevymění

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Ladislav Maier může své reprezentační akce počítat snad na desítky, nicméně v kolonce reprezentačních zápasů mu v současné době svítí pouze sedmička. Je věčným náhradníkem. Za Koubovy éry byl většinou trojkou, teď kryje záda Srníčkovi jako dvojka. Přestože ví, že se přijíždí posadit jen na lavičku náhradníků, nominaci ještě nikdy neodmítl. Ani na přípravná utkání. Třeba na takové, které se bude hrát ve středu proti Belgii v Praze na Letné. Co víc, dokonce přijel, i když ho provázely obrovské problémy se zády. Nevydržel, nakonec přece jenom musel ustoupit a říci si: nejde to. Byl však stále dobře naložený, ve veselé náladě, tak, jak je u něj zvykem. A náladu mu nezkazilo ani povídání o jeho Rapidu Vídeň, kterému se v poslední době nedaří a je v rakouské lize hodně daleko od vytouženého titulu.

"Nejraději bych se vrátil o nějaký ten měsíc zpátky, kdy jsme se spolu naposledy bavili, protože od té doby jsme dokázali vyhrát jenom jednou a to ještě k tomu v Salcburku, na domácím hřišti jsme pouze sbírali nerozhodné výsledky. Nechci říci, že jsme si to za ten uplynulý měsíc prohráli, ale kdybychom si podrželi aspoň ta domácí utkání, museli jsme teď vést tabulku my a ne Innsbruck," vrací se Maier do doby posledního reprezentačního soustředění v druhé polovině března. Jak přiznal, vídeňský velkoklub má za sebou černé období a z druhé příčky kouká Innsbrucku na záda s pořádným odstupem sedmi bodů. O víkendu sice právě na jeho hřišti vybojoval remízu 1:1, ale ta pro něj nic neřeší. "Do konce soutěže zbývá ještě šest kol, rozhodnuto není," živí naději na titul exliberecký gólman, ale sám už jí moc nevěří. "Do Champions League se můžeme dostat i z druhé příčky, ovšem i tam je velká tlačenice. Totéž by chtěly i Sturm Graz a Austria. My se teď upínáme k jinému zápasu, k semifinále rakouského poháru, v němž za čtrnáct dní hostíme doma právě Innsbruck. Pokud bychom postoupili, ve finále už by nás čekal slabší soupeř a i tudy by mohla vést cesta do pohárové Evropy," prozrazuje další plány.

Nálada ve Vídni už se také zlepšila. "V poháru jsme vyřadili na penalty Sturm Graz a v lize uhráli remízu v Innsbrucku, takže je to lepší. Když bych měl jít ale dál dozadu, vzpomněl bych i na horší chvíle. Tlak okolí, fanoušků, sponzorů, vedení klubu byl obrovský. Nehráli jsme dobře a nemohl za to trenér, jak jsem si také přečetl, ale my hráči," nešetří sebekritikou Maier. Velké změny se ale zatím v Rapidu nechystají. "Budeme teď víc v klidu. Čekají nás dvě ligová utkání, doma s LASK Linec a jedeme do Bregenzu a pak nastoupíme ve zmiňovaném semifinále poháru proti Innsbrucku. Do té doby si myslím, že bude klid. Pak se teprve začne hodnotit sezona, bude jasno."

Ladislav Maier se ale ničeho obávat nemusí. Naopak. V Rapidu si ho předcházejí a na stole už prý leží nová smlouva na další dva roky. "Pozici tam mám velice dobrou. I když mám teď problémy se zády, vyhýbají se mi zranění, s fanoušky, s vedením klubu i s trenérem vycházím velice dobře. Nemám nač si stěžovat," přitaká vídeňská brankářská jednička. Jeho pozice je téměř neotřesitelná a Maier to dobře ví. A dokáže si toho vážit. "Mám smlouvu ještě na jeden rok a během čtrnácti dnů ji prodloužím o další dva. To proto, aby dcera mohla ve Vídni dokončit školu, tak nějak to vychází. A pak bych se asi vrátil do Čech, i když tak daleko dopředu plánovat nechci," kreslí si nejbližší budoucnost sympatický gólman. V české lize už ho ale asi neuvidíme. "To už ne. V Liberci jsem se rozloučil ve velice dobrém duchu a chtěl bych, aby právě tak na mě vzpomínali. Lepší než se vrátit v osmatřiceti a nechat na sebe někde hulákat, cov té bráně ještě hledám," je rozhodnutý Ladislav Maier. Česká reprezentační dvojka, která si kvůli zranění dnes večer na lavičku nároďáku určitě nesedne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme