Lafata zařídil Českým Budějovicím výhru

Fotbalisté Českých Budějovic zvítězili v dohrávce pátého kola první Gambrinus ligy nad Baníkem Ostrava 2:1 a poprvé v letošní sezóně se mohli radovat z výhry na domácím hřišti. Obě branky Jihočechů vstřelil David Lafata, pro kterého to byly první dva ligové góly v kariéře. Za hosty vyrovnával na 1:1 Pospěch.

fotbalisté

Navzdory povodním, které České Budějovice postihly před dvěma týdny, byla hrací plocha ve velmi dobrém stavu. Baník nastoupil jen s jedním útočníkem Martinem Lukešem. Ten se ale už ve třinácté minutě zranil a musel vystřídat. Minutu poté zahrával Vozábal roh, na jeho centr si naskočil Lafata a poslal domácí do vedení. Radost vydržela Budějovicím jen dvě minuty, kdy Pospěch zužitkoval roh Čížka ve vyrovnívací branku. Ve 32. minutě se Jihočeši opět radovali. I třetí gól padl po rohovém kopu a střelcem byl opět David Lafata.

SK České Budějovice - Baník Ostrava 2:1 (2:1)