Lakers přišli o vítěznou šňůru, bez zraněného Davise prohráli na palubovce Indiany

Basketbalisté Los Angeles Lakers přišli v NBA po 14 zápasech o neporazitelnost v halách soupeřů. Na palubovce Indiany prohráli bez zraněného Anthonyho Davise 102:105 a opět se dělí o první místo v soutěži s Milwaukee s bilancí 24 vítězství a čtyř porážek.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

LeBron James

LeBron James | Zdroj: Reuters

Většinu prvního poločasu Lakers vedli, ve druhém zase spíš dotahovali náskok domácích. Díky sérii 9:0 ve čtvrté čtvrtině nakonec šli do koncovky v lepší pozici.

„Věděli jsme, že když nějakou ránu rozdáme, musíme počítat s tím, že ji dostaneme zpátky. Nicméně jsme to i tak nakonec zvládli,“ komentoval průběh utkání pivot Indiany Domantas Sabonis.

Blízko zkompletování triple doublu byl lídr Lakers LeBron James, který se postaral o 20 bodů, devět doskoků i asistencí. Jenže střelecky se mu tentokrát tolik nedařilo. Proměnil polovinu trestných hodů, osm z 20 pokusů z pole, zpoza trojkového oblouku neuspěl ani jednou ze šesti střel.

Tough battle. The third-longest road streak in NBA history ends at 14.

03:25 – 18. 12. 2019

955 7169

Trojku minul i 12 sekund před koncem za stavu 102:104. Náskok domácích pak zvýšil jedním proměněným trestným hodem Sabonis, který si připsal celkem 26 bodů a 10 doskoků.

„Během našeho vítězného tažení jsme byli schopni za všech okolností zachovat klid. Ať už jsme byli nahoře nebo dole, pořád jsme hráli svou hru. Stejně jako dneska. Ovšem někdy se prostě míč neodráží k vám,“ řekl James.

Druhý tým tabulky Západní konference Los Angeles Clippers vyhráli nad Phoenixem 120:99. Paul George k tomu přispěl 24 body, Kawhi Leonard přidal 20 bodů stejně jako náhradník Lou Williams.

Třináctou porážku za sebou utrpěli basketbalisté New Orleans, kteří podlehli doma Brooklynu 101:108 po prodloužení. Nespasilo je 22 bodů a 10 doskoků Brandona Ingrama a 21 bodů Jrue Holidaye. Hosty vedl s 31 body Spencer Dinwiddie, kterému sekundoval Joe Harris, autor 24 bodů.

NBA:
Charlotte - Sacramento 110:102, Indiana - LA Lakers 105:102, LA Clippers - Phoenix 120:99, New Orleans - Brooklyn 101:108 po prodl., New York - Atlanta 143:120, Utah - Orlando 109:102.

sot, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít