Lance Armstrong se převlékl do žlutého trikotu

Stáj Discovery Channel ovládla časovku družstev na cyklistické Tour de France. Američan Lance Armstrong se tak po čtvrté etapě oblékl do žlutého trikotu vedoucího závodníka. Pavel Padrnos se vyšvihl na dvanáctou příčku průběžného pořadí. Nepříjemný pád těsně před cílem postihl předchozího nositele žlutého dresu, Američana Zabriskieho ze stáje CSC. Několika stehy to odnesla jeho pravá paže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lance Armstrong | Zdroj: ČTK

Armstrongův tým Discovery Channel sváděl po celých 67,5 km těsný souboj se stájí CSC a týmem T-Mobile, za nějž jezdí další Američanův rival Jan Ullrich. Na všech mezičasech vedli jezdci CSC a hájili tak Zabriskieho žlutý trikot, neodolali však drtivému závěru Armstronga a spol. Cyklisté Discovery Channel nakonec proťali fotobuňku v čase 1:10:39 s dvousekundovým náskokem před CSC. S nimi již do cíle nedojel Zabriskie, jenž zhruba kilometr před cílem v úzkém úseku trati upadl. Odřený a s náhradním kolem dojel do cíle se ztrátou minuty a půl, kterou má i na devátém místě v celkovém pořadí.

"Je vždycky příjemné být ve žlutém. Teď nás ale čekají tři nebo čtyři rovinaté etapy, takže nebude jednoduché trikot uhájit," řekl v cíli Armstrong, který usiluje o rekordní sedmé vítězství na Tour za sebou. Na týmové kolegy pěl Američan samou chválu a zvlášť vyzdvihl přínos svého krajana Hincapieho. Vítězství ovšem věnoval Vjačeslavu Jekimovovi, který kvůli zranění letos nemůže startovat. "Je to tým snů," řekl.

Výsledky - 4. etapa (časovka družstev na 67,5 km):

1. Discovery Channel 1:10:39 hod., 2. Team CSC -2, 3. T- Mobile -35, 4. Liberty Seguros -53, 5. Phonak -1:31, 6. Credit Agricole -1:41, 7. Illes Balears a Gerolsteiner oba -2:05, 9. Fassa Bortolo -2:19, 10. Liquigas -2:26.

Průběžné pořadí:

1. Armstrong 9:59:12 hod., 2. Hincapie (oba USA) -55, 3. Voigt (Něm.) -1:04, 4. Julich (USA) -1:07, 5. Rubiera (Šp.) - 1:14, 6. Popovyč (Ukr.) -1:16, 7. Vinokurov (Kaz.) -1:21, 8. Noval (Šp.), 9. Zabriskie (USA), 10. Basso (It.) všichni -1:26, ...12. Padrnos (ČR) -1:32.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme