Lang odvrátil v poslední minutě prohru Detroitu

Hokejista Robert Lang odvrátil třetí porážku Detroitu v semifinále Západní konference NHL na ledě San Jose. Čtyřiatřicet sekund před koncem třetí třetiny dal vyrovnávací gól a poslal zápas do prodloužení. V něm se po sedmnácti minutách trefil Schneider, zajistil Red Wings výhru 3:2 a také srovnání série na 2:2. Jediné vítězství dělí od postupu do finále Východní konference hokejisty Ottawy. Senátoři porazili New Jersey 3:2 a vedou 3:1 na zápasy.

Robert Lang

Robert Lang | Foto: Jiří Fisher

Na jeden gól Žraloků nahrál Milan Michálek. Dominik Hašek si v brance Detroitu připsal pětadvacet úspěšných zákroků. Detroit může vedle jiných děkovat především Švédu Holmströmovi. Ten se na ledě objevil poprvé od zranění oka, které utrpěl před dvěma týdny v sérii proti Calgary. Právě jeho trefa, první v letošním play off, nastartovala obrat a zároveň korunovala úsek, ve kterém Detroit přestřílel soupeře 20:1. Holmström pak v prodloužení opustil led s dalším zraněním. Detroit zachránil ve čtvrtfinále proti San Jose už podruhé zdánlivě ztracený zápas. V prodloužení měl obrovskou šanci Němec Goc, ale Hašek proti jeho střele zblízka skvěle zasáhl a pak přišel pro Sharks trest v podobě gólu od obránce Schneidera.

Další hvězdný český hokejista, útočník Patrik Eliáš, důvod k radosti neměl. Jeho New Jersey prohrává 1:3 na zápasy. Vítězství Ottawy 3:2 zařídil svým prvním gólem v letošním play off útočník Mike Fisher. Utkání se tentokrát příliš nevydařilo brankáři Martinu Brodeurovi, kterého překvapila jak střela Fishera, tak i gól Heatlyho z nulového úhlu od mantinelu. Eliáš ale Brodeura před kritikou bránil. "Nemůžete o něm pochybovat, protože je nejlepší."

Semifinále Východní konference:

Ottawa - New Jersey 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 5. Alfredsson, 35. Heatley, 44. Fisher - 25. Gionta (Eliáš), 50. Pandolfo. Střely na branku: 36:31. Diváci: 20.248. Stav série: 3:1

Semifinále Západní konference:

San Jose - Detroit 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 18. Cheechoo (M. Michálek), 29. Goc - 40. Holmström, 60. Lang, 77. Schneider. Dominik Hašek odchytal za Detroit 76 minut, z 27 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta. Střely na branku: 27:49. Diváci: 17.496. Stav série: 2:2