Lang s Havlátem dovedli Chicago k výhře

Hokejisté Robert Lang s Martinem Havlátem se výrazně podíleli na výhře Chicaga nad Nashvillem 5:2 v utkání NHL. Lang dal dva góly, Havlát si připsal tři asistence. Jednu branku Predátorů vstřelil Radek Bonk.

Robert Lang

Robert Lang | Foto: Miroslav Konvalina

Robert Lang byl za svůj výkon vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Ve čtvrté minutě načal gólem úspěšnou úvodní třetinu, ve které dalo Chicago čtyři góly z prvních čtyř střel. Na začátku druhé části pak český útočník svým 11. letošním gólem zvýšil už na 4:0.

Desáté vítězství z posledních jedenácti zápasů zaznamenal Detroit, když porazil Los Angeles 6:2. Brankář Red Wings Dominik Hašek se na výhře podílel osmnácti úspěšnými zákroky, jeho spoluhráč Jiří Hudler jednou skóroval. Detroit dosáhl v sezóně už 25. vítězství během 34 utkání a vyrovnal tak klubový rekord z ročníku 1995/1996. Rychleji to Red Wings nikdy nezvládli.

New York Islanders - Buffalo 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 44. Witt (Martínek) - 7. Roy, 58. Afinogenov. Střely na branku: 43:17. Diváci: 10.806

Chicago - Nashville 5:2 (3:0, 2:2, 0:0)

Branky: 4. a 24. Lang (na obě Havlát), 11. a 39. Sharp (na druhou Havlát), 6. Byfuglien - 25. Dumont (Židlický), 26. Bonk. Střely na branku: 30:21. Diváci: 14.151

Detroit - Los Angeles 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky: 1. Zetterberg, 8. Hudler, 24. Holmström, 32. Cleary, 41. Franzén, 49. Filppula - 19. Brown, 21. O'Sullivan. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 20 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 35:20. Diváci: 19.516

Anaheim - Colorado 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 44. Pronger, 64. Schneider - 29. McComrick. Střely na branku: 38:12. Diváci: 17.174